Home Improvement Ideas
Temmuz 30, 2020

Gayrimenkul Değerinizi Artıracak 5 Ev Geliştirme Fikri

ile adminEv Geliştirme Fikirleri

Evinizi yenilemek, masraflı tadilatlara para yatırmak anlamına gelmez. Alıcılar, özellikle de binlerce yıl, akıllı ev teknolojisi ve çevre dostu tasarım gibi özellikleri arıyorlar.

Öte yandan, yaşlıların çoğu erişilebilirlik ve rahatlığa öncelik vermektedir. Konum gibi faktörler evinizin değerini etkileyebilir. Mülkünüzü satmanın zamanı geldiğinde yüksek bir YG elde etmenize yardımcı olacak bütçeye uygun fikirler vardır. Daha fazla uzatmadan hemen girelim.

  1. yalıtım

Çoğu alıcı, uygun şekilde yalıtılmamışsa evinizi çekici bulamaz. Evinizin enerji tasarruflu bir şekilde tasarlandığından emin olun. Tavanınızı yalıtın ve hemen fark ettiğiniz çatlak veya sızıntıları kapatın.

Bodrum katınız, kapılarınız, pencereleriniz, ışık anahtarlarınız ve tavanınız gibi diğer alanları da izole etmeyi unutmayın.

  1. pencereler

Windows'un mülkünüzün değeri üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Pencere tedavinizi yerine koymak motorlu ahşap jaluzi mekanınıza zarif bir görünüm verecektir.

Ahşap pencere işlemleri, iç havayı kirletebilecek veya alerjiye neden olabilecek toksik kimyasallardan arındırılmıştır. Ayrıca evleri doğal olarak yalıtmaya da yardımcı olurlar. Bu, evinizin yıl boyunca rahat kalmasını sağlayacaktır.

Bunun dışında kışın AC ünitenize ve ısıtıcılarınıza sürekli güvenmeniz gerekmeyecek.

  1. Enerji tasarruflu cihazlar

Yeşil bir yaşam tarzını benimsemek enerji faturalarınızı azaltmanın akıllıca bir yoludur. Eski cihazlarınızı enerji tasarruflu cihazlarla değiştirerek başlayabilirsiniz. İyi olan, bunun performanslarını etkilemeyeceğidir.

Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi cihazlarda alışveriş yaparken, Energy Star etiketine sahip olanları tercih edin.

Bu dönemde eviniz için programlanabilir bir termostat şarttır. Evde olsanız da olmasanız da cihazlarınız üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlar.

  1. Mutfak Tadilatları

Alıcılar genellikle mutfak ve banyolara diğer odalardan daha fazla ilgi duyarlar. Çünkü bunların çoğu tadilatta binlerce dolar harcamaya hazır değil. Mutfağınızı işlevsel hale getirmek, büyük bir yeniden model yapmaktan daha iyidir.

Güncellenmiş bir görünüm için dolaplar gibi mutfak armatürlerini değiştirmeyi deneyin. Alıcıların mülkünüzü karşı konulmaz bulabilmesi için demografik bilgilerinizdeki en yeni trendleri takip etmeye çalışın. Bu adımı attıkça, mutfak tasarımınızın evinizin diğer bölümleriyle karıştığından emin olun.

  1. Kaldırıma İtirazınıza Odaklanın

Alıcıları bir mülkün yatırıma değer olduğuna ikna etmek kasıtlı çaba gerektirir. Bu itiraz frenlemek itiraz geliştirmek için nedeni budur. Manzaralarınızı korumak için zamanınız veya araçlarınız yoksa, bölgenizde bir uzman kiralayın.

Giriş kapınız daha iyi günler gördüyse, onu enerji tasarruflu bir modelle değiştirmeyi düşünün. Yeni ve davetkar bir izlenim sağlamak için bir başka maliyet etkin seçenek dış cepheni boya. Nötr bir renk kullanabilirsiniz, böylece potansiyel bir alıcı ile çalışmayı kolay bulabilir.

Evinizin içini veya dışını boyarken, düşük VOC boya kullanmak idealdir.


Yayın Görüntüleme:
30