Remove Hydraulic Hose Fittings
Temmuz 30, 2020

Profesyoneller Hidrolik Hortum Bağlantı Elemanlarını Nasıl Çıkarır?

ile adminHidrolik Hortum Bağlantı Elemanlarını Çıkarın

Hidrolik hortum bağlantılarının sökülmesi, en iyi uygulamalara aşina değilseniz biraz tehlikeli ve biraz karışık olabilir. Profesyonel servis üyeleri hortum bağlantılarının güvenli ve temiz bir şekilde nasıl çıkarılacağını anlar ve bu, herkesin zarar görmesini önlemek ve gerekli olabilecek herhangi bir temizliği en aza indirmek için kullanması gereken yöntemdir. Bu tartışmada, hidrolik sisteminizde bir şeyin değiştirilmesi gerektiğinde, hidrolik hortum bağlantı parçalarının en iyi şekilde nasıl çıkarılacağı hakkında bilgi verilecektir.

Hidrolik Bağlantıların Neden Değiştirilmesi Gerekir?

Hidrolik hortumlar her zaman yüksek basınç altındadır ve bazı sistemlerde, özellikle ağır nesneleri kaldırmak veya taşımak için daha fazla güç gerektiğinde, son derece yüksek basınç altındadırlar. En iyi hortumlar bile sonsuza kadar dayanmayacağından, zaman zaman bu tür bir baskı altında patlayacaklar ve bu da değiştirilmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Hortumun değiştirilmesi gerektiğinde, iyi bir oturuş sağlamak için genellikle bağlantı parçalarını birlikte değiştirmek gerekir. En azından bir hortumun değiştirilmesi gerektiğinde, bağlantı parçalarınızın durumunu kontrol etmek iyi bir fikirdir, böylece yeni hortumu taktıktan sonra ellerinizde başka bir arıza olmaz.

Hortum patladığında sadece iki seçenek vardır. Bunlardan ilki, bir ekip üyesinin yeni kurulumu yapmasını sağlamaktır, ancak bu, hidrolik sistemlerin nüanslarına son derece aşina olan ve hortumları değiştirme konusunda önceden deneyime sahip olan biri olsaydı daha iyi olurdu. Genel olarak konuşursak, ikinci seçenek çok daha güvenli olanıdır ve bu, yeni hortumun kurulumunu ve gerekli olan her türlü bağlantı elemanını yapmak için bir profesyonel edinmeyi gerektirir.

Uzun vadede, bu muhtemelen gelecekteki birçok sıkıntıdan kurtaracaktır, çünkü hidrolik sisteminizde güçlü bir hortum ve güvenli bağlantı elemanlarınız olduğunu bilirsiniz.

Hidrolik Sistemlerde Çalışırken Alınacak Güvenlik Önlemleri

Çoğu hidrolik sistem, muazzam güç gerektiren bir görevi yerine getirebilir ve bu yeteneğe sahip olmalarının nedeni, genellikle yüksek basınç altında, genellikle inç kare başına 2.000 pound veya daha yüksek olmalarıdır. İlklerden biri güvenlik tehlikeleri bir hidrolik sistemin bileşenlerinin çıkarılmasıyla ilgili olarak, üzerinde çalışmadan önce bu basıncı serbest bırakmayı unutur.

Bu, önemli bir gaflama olacaktır çünkü yüksek basınç altında olmanın yanı sıra, hidrolik sıvı da çok sıcaktır, böylece herhangi bir operatör hidrolik sıvı tarafından çürük, kesilebilir veya yakılabilir. Hidrolik enerjiyi depolayabilecek bir akümülatördeki basıncı tahliye etmek de gereklidir ve bu, makine kapatılsa bile yapılmalıdır.

Hidrolik sistem yaralanmalarının en yaygın türlerinden biri, bir hortumda bir iğne deliği sızıntısı olduğunda ve bir operatörün hortumu ile birlikte parmağını çalıştırması ve bulmaya çalışmasıdır. Hidrolik sıvının bu iğne deliklerinden birinden cilde enjekte edilmesi çok kolaydır, çünkü tıpkı bir şırınga gibi çalışabilir. Düşük basınçlı ve yüksek basınçlı bileşenler arasındaki bağlantılarla uğraşırken güvenlik önlemleri de gereklidir. Bu ikisi karıştırılmamalıdır, çünkü hortum veya bağlantı kopmaları her türlü yanlış eşleşmenin olası sonucu olacaktır.

Güvenlik önlemlerinin her zaman alınması gereken bir diğer önemli alan normal bakım sırasındadır. Hidrolik sistemler periyodik bakımın iyi çalışır durumda tutulmasını gerektirir ve bu, bir sonraki bakım kontrolüne kadar makinenin güvenli kalmasına yardımcı olabilir.

Bu, filtrelerin değiştirilmesi, herhangi bir sızıntı veya aşınmış hortumun kontrol edilmesi, silindir çubuklarının yağlayıcılarla kaplanması ve kirleticilerin hidrolik yağına girmesinin önlenmesi anlamına gelir. Akılda tutulması gereken bir başka mükemmel güvenlik önlemi, her zaman hidrolik ekipmanla bir tür arıza olasılığının farkında olmak ve etrafınızda çalışırken uygun saygıyla davranmaktır.

Standart Hidrolik Bağlantı Elemanları Nasıl Çıkarılır

İlk adım Hidrolik bağlantı parçalarının sökülmesi ve değiştirilmesinde, hidrolik sıvısı genellikle sıcak ve basınç altında olduğundan eldiven ve gözlük takarak kendinizi doğru şekilde korumaktır. Ardından, sistemdeki tüm hidrolik basıncın serbest bırakıldığından emin olmanız gerekir, böylece püskürtme yapamazsınız. Basıncı serbest bırakmanın kesin prosedürü daima kullanım kılavuzunda açıklanacaktır.

Ardından, tüm sıvıların kovaya akabilmesi için değiştirmek istediğiniz hortumun altına bir tabaka veya muhtemelen bir kova koymalısınız. Hortumları koruyan herhangi bir davlumbaz veya kaplama varsa, bunların çıkarılması gerekir, ancak yeniden montaj sırasında değiştirebilmeniz için tam olarak neyi çıkardığınızı unutmayın. Şimdi hortumun her iki tarafındaki konektörleri yıkamanın zamanı geldi ve muhtemelen hortumun etrafında biriken çok fazla toz, kir ve diğer kirleri göreceksiniz.

Tüm bu malzemelerin silinmesi gerekir, böylece her şeyi yeniden taktıktan sonra hortumun içine girmez. Hortum bir şekilde hasar gördüyse, o hortum için doğru şekilde değiştirilmeniz gerekir ve hasarlı bir defalık çıkarmanız ve atmanız gerekir. Bağlantı parçaları herhangi bir şekilde hasar görürse veya diş çekme işlemi bozulursa, hidrolik sistemi yeniden monte etmeden önce uygun bağlantı elemanlarına sahip olduğunuzdan emin olun.

Kırık Hidrolik Bağlantı Nasıl Sökülür

Kırılmış bir hidrolik bağlantı parçasının çıkarılması, çok fazla sabır ve biraz uzmanlık gerektirir. Genellikle başarılı sonuçlar veren yollardan biri, kırık bağlantı parçasını dikkatlice delmekle başlar, böylece kırık cıvatanın büyük bir kısmını çıkarabilirsiniz. Duvar söndükçe, dış basınç tahliye edilir ve konik iplik montaj ile sıkı ilişkisini kaybeder.

Bazı durumlarda, onları parmaklarınızla kolayca sarabilirsiniz. Bu işlem sırasında herhangi bir şey sıkışırsa, bağlantı parçasının inatçı kısmını çıkarmak için uygun şekilde şekillendirilmiş ince bir tel parçası kullanmayı deneyebilirsiniz. Eski kırık bağlantı parçasını çıkarmayı başardığınızda, bağlantı parçasını değiştirdiğinizde iyi bir güvenli oturuma güvenebilmeniz için bağlantı parçasının dişi kısmını yeniden okumak için bir musluk kullanmak akıllıca olacaktır.

Hidrolik Sistemlerinizle İlgili Yardım Alın

Hidrolik sistemlerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız veya ekipmanınızın dayandığı parçaların herhangi birinin değiştirilmesinde yardıma ihtiyacınız varsa, hızlı servis sağlayabilecek bir şirket ve ayrıca özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak kaliteli servis kiralamanız gerekir. İletişim Safir Hidrolik bugün teknisyenlerimizin yerinde olması için.


Yayın Görüntüleme:
17