5 Tips For Flexible Home Design
Temmuz 31, 2020

Evinizi İlk Kez Satıyorsanız Bilmeniz Gereken 5 Şey

ile adminEmlak

Evinizi satmaya karar vermek her zaman duygusal bir andır. Ve eğer bunu ilk defa yapıyorsanız, orada birçok kafa karıştırıcı bilgi var.

Bir temsilci kiralıyor musunuz? Her küçük sorunu çözüyor musunuz? Sorular sonsuzdur ve genellikle cevapların çoğu “duruma göre” fazla değildir.

Ama üzülme! Tüm ortak mitleri yıkmak ve ilk kez ev satıcılarının sahip olabileceği en sık sorulan altı soruyu cevaplamak için oturduk. Girişe daha fazla zaman harcamadan, listemizdeki ilk şeyle başlayalım.

Evinizi Satmanıza Yardımcı Olması İçin Bir Temsilci Kiralama Her Zaman Kazanır

Evet veya Hayır?

Mülk satışıyla ilgili soruların çoğu zor olsa da, bu bir beyinsizdir. Bizim görevimiz – kesinlikle evet. Ajansınıza% 10'a kadar komisyon ödemenizle birlikte, sonuçta buna değer.

Mülkünüzü piyasada listelemeden önce, mümkünse potansiyel alıcıları çekmek için aracı doğru bir şekilde fiyatlandırmanıza yardımcı olabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda hızlı bir şekilde bir alıcı bulmak onların yararınadır (bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek için WeBuyCLE hızlı bir şekilde ev satışında uzman oldukları için).

Bir temsilci ayrıca satış süreciyle de ilgilenir ve bazı durumlarda yeni alıcılarla bile görüşemeyebilirsiniz.

Çok sayıda faktöre dayalı olarak mülkünüz üzerinde gerçekçi bir fiyat belirlemelisiniz

Ev dedikleri bir evi satan çoğu insan duygulara göre fiyatlandırır. Ve anlıyoruz; orada çok fazla duygusal an var.

Ancak alıcı bunu umursamıyor. Değer verdikleri şey, paraları için en iyi bankayı almaktır, bu nedenle her zaman makul fiyatlı bir mülke çekilirler.

Evinizin yakınındaki girişlerin değerinin ne olduğunu bulun ve buna göre fiyat hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, daha düşük bir fiyatla listeleyin. Biraz beklemede iyi olduğunu varsayalım, diğer mülklerin ne için fiyatlandırıldığını.

Çok Nadiren, İstenen Fiyat Alacaksınız

Herhangi bir mülkün satışı bir müzakere oyunudur. İstediğiniz tutarı nadiren alırsınız. Mülkünüz tam olarak yüksek talep görmüyorsa, bir alıcı fiyatı düşürmek için pazarlık yapmaya çalışabilir.

Ama hikayenin farklı bir parçası da var. Mülkü satın almakla ilgilenen birden fazla alıcınız varsa, aradığınızı iki katına bile alabilirsiniz.

Evinizi listelemenin bir hilesi var ve çoğunlukla yılın etrafında dönüyor

Evinizi erken ilkbaharda listeleyin. Çoğu insan kış aylarında bir mülke yatırım yapmak istemiyor ve Noel zamanı bir evi satmaya çalışmak için en kötü zamandır.

Ayrıca, mülkünüzü ne zaman listeleyeceğinizi, evinizin en iyi şekilde görünmesine bağlı olarak seçtiğinizden emin olun. Yani, Temmuz ayında yemyeşil bir çimleriniz varsa, evlerinizi blokta en iyi görünenlerden biri yapar, o zaman Haziran sonunda listeleyin.

Mülkünüzdeki sorunlarla başa çıkmak ya evinizi daha hızlı satmanıza yardımcı olabilir ya da çok sayıda potansiyel alıcıyı geri çevirebilir

Evinizde büyük bir sorun varsa, iki seçeneğiniz vardır – ya listelemeden önce onarın ya da sorunun ne olduğu ve düzeltmenin ne kadara mal olacağı konusunda ekstra netleştirin.

Hiçbir koşulda, büyük bir sorun olduğunu gizlememelisiniz. Bir sorunu gizlemek birçok potansiyel alıcıyı geri çevirebilir ve hatta satış sürecinizi engelleyebilir.


Yayın Görüntüleme:
29