Sonbahar Bahçeniz İçin Yetiştirebileceğiniz En İyi 6 Çiçek
Ağustos 28, 2020

Sonbahar Bahçeniz İçin Yetiştirebileceğiniz En İyi 6 Çiçek

ile admin


Sonbahar kuşkusuz insanlığın kutsadığı en güzel mevsimdir. Ne zaman düşünürsen, nefis güneş ışığının eşlik ettiği soğuk havayı düşünmek zorunda kalırsın. Sonbahar her zaman büyük bir nostalji kutusu ile birlikte gelir, bu yüzden bu mevsimi asla bırakmak istemezsiniz.

Sonbahar bahçe çiçekleri

Gevrek düşen yapraklar sonbaharı karakterize etse de, bu mevsimde sonbahar bahçenizde yetiştirebileceğiniz çok güzel çiçekler var.

Sonbahar Sedumu

Sonbahar Sedumu

Büyüleyici Sonbahar Sedumuna taşlı bitki de denir. Bölgeye düzenli bir dikey ilgi uyandırdığı için bahçenize iyi oturacaktır. Bu bitkinin en iyi yanı, çok sayıda kelebeği çekmesidir. Yani, bu bitkiyi sonbahar bahçenize getirdiğiniz an, sadece çiçeklere değil, kelebeklere de sahip olacağınızı bilirsiniz.

Diğerleriyle birlikte sonbahar çiçekleriSonbahar Sedan, çeşitli tozlayıcılar için de mevsim sonu besinleri sağlıyor. Ayrıca, bu bitkiden eve biraz kesme çiçek koymaya istekliysen, bunu fazla düşünmeyin çünkü haftalarca kolayca dayanacaklar.

Kasımpatı

Kasımpatı

Kasımpatıların aynı zamanda "anne" olarak da adlandırıldığını biliyor muydunuz? Kulağa ne kadar komik gelse de, bu sevimli bitkiyi telaffuz etmeyi kolaylaştırıyor. Bu bitki, bir tutam şüphe duymadan tüm sonbahar bitkilerinden en seçkin olanıdır. Bunun temel nedeni ucuz olmaları ve aynı zamanda akıl almaz derecede güzel olmalarıdır.

Kasımpatı, düşündüğünüz kadar çok renk çeşidinde mevcuttur. Uzun ömürlüdürler. Ayrıca çok sağlamlar. Kolayca dona dayanabilirler. Yani, bütün gece çiçeklerin soğukta ölmesi konusunda endişelenmene gerek yok. Bu çiçek aynı zamanda Anneler günü için harika bir hediye fikridir.

Kadife çiçeği

Kadife çiçeği

Kadife çiçeği kadar zarif ve kadınsı göründüğü gibi, aynı zamanda oradaki en sert sonbahar çiçeklerinden biridir. Ancak bu bir paradoks olarak görülmemelidir çünkü kadınlar da güçlü olabilir. Bu artık 1800'ler değil. Her neyse, serin gecelerin onu alt üst etmesine izin vermeyen bu yıllık tesise geri dönelim.

Marigoldlar eker dikmez çiçek açmaya başlar. Sıcaklık tam anlamıyla donana kadar devam ediyorlar. Bu bitki size, bir Marigold bitkisi için ödediğiniz parayla almayı hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok çiçek gösterecek. Bu bitki ile yapabileceğiniz harika bir numara, tohum kafalarını çiçeklerden koparmak ve kurutmaktır. Bu kurutulmuş tohumlar ilkbaharda yeni bitkiler doğurabilir.

Rus Adaçayı

Lavanta ve leylak vibe hayranıysanız, bu bitki tam size göre. Hayır, sizden sonbahar bahçenize lavanta ve leylak dikmenizi istemiyoruz. Bu düpedüz pratik değildir. Henüz duymamış olabileceğiniz iyi bir seçenek, değerli Rus Bilge'sidir.

Simli yeşil yaprakları ve sapları ile birlikte minik mor çiçekler açar. Bu bitki yaz ortasından sonbahara kadar çiçek açar ve sinek kuşları tarafından sevilir.

Sahte Ayçiçekleri

Sahte bitkiler ve çiçeklerle ilgilenmiyoruz, ancak buradaki bu liste, adı ne kadar aldatıcı olursa olsun, olabildiğince gerçek. Bu yüzden, Sahte Ayçiçekleri, neşeli ayçiçeklerine benzedikleri için böyle adlandırılır. Ancak, çok yıllıklar. Bu bitkiye akın eden kelebeklerin ve arıların farkına varacaksınız. Buna heliopsis denir.

Çalı Gülü

İnsanların sandığı kadar telaşlı olan Çalı Gülleri çok fazla bakım gerektirmez. Sonbahar boyunca muhteşem bir şekilde çiçek açarlar ve bahçenize hoş bir renk sıçraması sağlarlar. Zaman zaman onları hastalıklara karşı kontrol etmelisiniz. Yeni Çalı Gülü türlerini satın almak, hastalığa dirençli oldukları için daha iyi olacaktır.


Gönderi Görüntülemeleri:
29