Roofing Contractor
Ağustos 29, 2020

Bir Çatı Kaplama Şirketi Seçerken Titiz Olmanız İçin 9 Neden

ile adminFırtına hasarı

Fırtına hasarından sızıntılara ve eskiyen çatı kaplama malzemelerine, çatınızda bir sorun varsa, büyük olasılıkla acildir. Ne yazık ki, çatı onarımı genellikle bir ev sahibinin üstlenebileceği en pahalı projelerden biridir. Önce proje başlığına ve cüzdanına dalmadan önce, biraz araştırma yapmak ve iş için doğru çatı kaplama şirketini seçmek önemlidir.

İşte sizin için doğru yükleniciyi seçerken titiz olmanız için dokuz neden. çatı Mississauga (veya dünyanın neresinde olursanız olun) projeler:

 1. Tüm Müteahhitler Aynı Değildir

Uzmanlar, aralarından seçim yapabileceğiniz en az üç bölge müteahhidi bulmanızı tavsiye ediyor. Bunun nedeni, yüklenicilerin sunduğu hizmetler, nitelikler ve deneyimlerden oldukça farklı olabilir. Ayrıca, müteahhitlere alışveriş yaptığınızı bildirmek, diğer rakipleri yenmek için daha iyi bir fiyat teklif etmelerini sağlayabilir.

 1. En Ucuz Seçenek Her Zaman En İyi Seçenek Değildir

Önünüzde bu kadar maliyetli bir proje ile tasarruf için atlamak cazip gelebilir. Ancak, herhangi bir ev yenileme projesinde olduğu gibi, en iyi fiyat her zaman en iyi değer anlamına gelmez. Daha ucuz müteahhitler malzemeleri gözden kaçırabilir veya onarım sürecinin değerli kısımlarını atlayabilir. Yüklenicilere fiyatlarının neden daha yüksek veya daha düşük olduğunu sorun ve masaya ne getirdiklerine (veya getirmediklerine) ilişkin önemli ayrıntıları keşfedebilirsiniz. Bütçeniz dahilinde en kaliteli çatı kaplamasını sağlayacak bir müteahhit seçmek istiyorsunuz.

 1. Farklı Alanlar Farklı Zorluklar Sunar ve Farklı Malzemeler Farklı Avantajlar Sunar

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, çatınızın farklı koşullara dayanması gerekecektir. Fırtınaya eğilimli alanlar, metal gibi rüzgara dayanıklı bir çatı kaplama seçeneğine ihtiyaç duyarken, yüksek nem oranına sahip alanlar en iyi şekilde pişmiş toprak veya kil çatı kiremitleri ile servis edilir. Arduvaz karo gibi bazı malzemeler, aşırı sıcak veya soğuk olan alanlarda doğal yalıtım sunabilir. Metal veya ahşap gibi diğerleri maliyetli olabilir, ancak daha uzun ömür sağlayacaktır – eğer bakımlıysa yarım yüzyıl veya daha fazla!

Doğru malzemeyi seçmek de bütçenizi ve evinizin genel estetik çekiciliğini etkileyecektir. Evinizin tarzına ve çatı kaplama gereksinimlerine en iyi uyacak malzeme üzerinde iyi bir anlaşma yapmak için yüklenicinizle yakın bir şekilde çalışmak isteyeceksiniz.

 1. Çatı Kaplaması Tehlikeli Bir İştir

Bir DIYer'dan ne kadar cesur olursanız olun, çatı kaplama uzmanlara bırakılan en iyi iştir. Çatı kaplama şirketi çalışanları, merdivenlerde ve büyük yüksekliklerde çalışmak için gerekli güvenlik teknikleri konusunda eğitilmiştir ve kazaları en aza indirecek güvenlik ekipmanına sahip olacaktır. Çatıdan düşmeler genellikle ölümcüldür ve yerde kalmak sizi güvende tutar, ayrıca çatı kaplama işlemi hakkında doğru kararlar verebilirsiniz.

Aynı şekilde, mülkünüzde potansiyel olarak tehlikeli işlere dahil olan eğitimli profesyonellerin olması bile büyük bir sorumluluk olabilir. Yüklenicinizin, bir kaza durumunda sizi sorumlu olmaktan koruyan bir sigortası olduğundan emin olun.

 1. İyi Bir Yüklenici Uzman Bilgisine Sahip Olmalıdır

Çatı kaplama ihtiyaçlarınız için doğru şirket, çatı kaplama işlemi ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayabilmelidir. Ayrıca, en kaliteli çatı kaplama malzemelerini iyi bir fiyata tedarik etmelerini sağlayan uzman bağlantılara sahip olmalıdırlar.

 1. Tüm Alanların Sigorta Gereksinimleri Aynı Değildir

Çoğu eyalet, müteahhitlerin çatı kaplama işi yapmak için lisans almasını şart koşar, ancak lisanssız müteahhitler de bu tür işleri güvence altına almaya çalışabilir. Çatı kaplama şirketinizin, çatınızda çalışacak tüm çalışanları veya taşeronları sigortaladığını kontrol edin. Ayrıca, sigorta sertifikası ve ruhsatının bir kopyasını görmek için talepte bulunun; bu lisansın geçerliliğini çevrimiçi olarak onaylayabilirsiniz. Ayrıca, çatı kaplama şirketinin bölgenizde faaliyet gösterme lisansına sahip olup olmadığını da kontrol etmek isteyeceksiniz. Yerel yükleniciler de yerel kanun ve yönetmeliklere daha aşina olacaktır.

 1. Deneyim Kendi Adına Konuşur

Genel olarak, müteahhitler için yılların deneyimi, çatı kaplama ihtiyaçlarınızı karşılayabileceklerinin iyi bir işaretidir. Deneyimli bir çatı ustası, hasarı daha iyi değerlendirebilir, sizi olası sorunlar konusunda uyarabilir ve herhangi bir müteakip onarım gerektirmeden işi doğru şekilde tamamlayabilir. Deneyimli müteahhitler deneyimsiz seçeneklerden daha fazlasını talep edebilirken, artan kalite ve güven kesinlikle işaretlemeye değer. Ek bir artı olarak, yüklenicinizin işsiz kalması durumunda sizi güvende tutacak bağımsız bir garanti aramak iyi bir fikir olabilir.

 1. Tüm Müteahhitler İşin Üstesinden Gelemez

Seçtiğiniz yüklenicinin çatı kaplama işi yapmak için nitelikli ve lisanslı olduğundan emin olun. Fırtınalar gibi büyük hava olaylarından sonra, yetersiz vasıflı müteahhitler biraz para kazanmak için çatı onarımlarını almaya çalışabilirler. Ancak, çatı kaplama işinin karmaşıklığı göz önüne alındığında, bu tür işler için kanıtlanmış bir sicile sahip uzman bir çatı kaplama şirketi ile çalışmak istersiniz.

 1. Garantiler Önemlidir

Çatı onarım işleminin maliyetlerini dikkate almak önemli olsa da, belki de en önemli husus, şirket işlerini bitirdikten sonra ne olacağıdır. Sigorta kalitesiz işçilikten kaynaklanan herhangi bir hasarı kapsamayacağından, güvenilir bir yüklenici işleri için bir garanti sağlayacaktır. Yüklenici kısayolları veya hataları, iş bittikten aylar veya yıllar sonra ortaya çıkabilir, bu nedenle, seçtiğiniz şirketin bunu karşılayacağından ve potansiyel maliyeti azaltacağından emin olmanız gerekir.

Bir Çatı Kaplama Şirketi Seçerken İpuçları

Bir çatı kaplama müteahhidi ararken akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

 • İyi Bir Müteahhit Size Baskı Yapmaz

Bir müteahhitle bir sözleşme imzalamadan önce, çatınızdaki hasarı tam olarak değerlendirmeli ve projenin maliyetinin ne olacağı konusunda size makul bir tahmin vermelidir. Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için, maliyetler hesaplanmadan önce bir yüklenicinin sizi bir sözleşme imzalamanız için zorlamasına izin vermeyin.

 • Yönlendirmeler Uzun Bir Yol Gidebilir

Çatı kaplama ihtiyaçlarınız için nerede saygın bir müteahhit bulacağınızı bilmiyor musunuz? Etrafa sor! Arkadaşlarınızdan veya ailenizden herhangi biri geçmişte çatı kaplama işi yapmışsa, memnun oldukları bir şirket tavsiye edebilirler. Tanıdığınız hiç kimse yakın zamanda çatı kaplama işi yapmadıysa, baktığınız müteahhitlerin müşteri yorumlarını kontrol ettiğinizden emin olun. Bunlar, onlarla çalışırken neler bekleyeceğiniz konusunda size daha iyi bir fikir vermeli ve iş için en iyi yükleniciyi seçmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, Better Business Bureau (BBB) ​​gibi kuruluşlara göre yüksek puanlara sahip çatı kaplama şirketlerine öncelik vermek yararlı olabilir. Güvenilir bir üçüncü taraf incelemesi, kalite açısından her zaman iyi bir işarettir.

 • Dahil Olmak ve Bilgi Almak Önemli

Çatı kaplama işi başladıktan sonra, süreç hakkında güncel kalmak için çatı kaplama şirketinizle koordineli çalışın. Sigorta amacıyla, her gün çatınızda kaç işçi olacağını ve ne yapacaklarını takip etmek önemlidir. Çatı kaplama sürecini anlamak işçilerin ne yaptığını takip etmenize yardımcı olacaktır. Seçtiğiniz yüklenici, sizin çıkarlarınızı düşünmelidir, ancak süreç hakkında bilgisiz olmak, daha az titiz müteahhitleri işten çıkarmaya teşvik edebilir.

 • İndirilebilir Cihazınız Sizi Güvende Tutar

Yüklenicinizin bir fiyat teklifi verirken sigortanızın muafiyetini yansıttığından emin olun. Sigortanın düşülebilir olarak ödenmesi, bir ev sahibi olarak sizin sorumluluğunuzdur, bu nedenle ödemeniz gerekmediğini söyleyen herhangi bir yüklenici, potansiyel olarak sigorta dolandırıcılığı yapmaktadır. Güvenilir bir müteahhit, çatı kaplama projesinin maliyetini şişirmek için kullanmadan indirilebilir maliyetin maliyeti hakkında sizi bilgilendirecektir. Benzer şekilde, sigorta tazminat talebinizi kendiniz müzakere ettiğinizden emin olun. Çoğu eyalette, sigorta müzakereleri için bir yüklenicinin sizin adınıza hareket etmesi yasa dışıdır.

 • Tüm Sözleşmeleri Yazılı Tutun

Küçük bir iş yaptırmadığınız sürece, tüm sözleşmelerinizin yazılı olarak görünmesini isteyeceksiniz. Ön ödeme yapmaktan kaçının, ancak yüklenici çatınızın alt yapısına geldiğinde tahminlerin değişebileceğini unutmayın. Bir kağıt izine sahip olmak, sigorta talepleri açısından yardımcı olabilir ve gelecekteki sorunları önleyebilir.

Çatı İşleri Yüklenicisi

Sonuç olarak

Herhangi bir çatı kaplama işi, özellikle olumsuz hava koşullarına eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, evdeki güvenliğiniz ve güvenliğiniz için çok önemlidir. Bu, artı işin karmaşıklığı, beraberinde gelen yüksek fiyat etiketini açıklıyor. Seçtiğiniz çatı kaplama şirketi, süreç boyunca ortağınız olacak ve sonunda güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir ortakla olacağınızdan emin olmak istersiniz.

Geniş deneyime ve gerekli tüm lisanslara sahip bir müteahhit ve menfaatlerinizi en iyi şekilde koruyan bir müteahhit seçmek, çatınızın mümkün olan en iyi şekilde onarıldığından emin olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, yüklenicinin sigorta şirketleri tarafından belirlenen düzenlemelere uyduğunu bilerek içinizin rahat etmesini ve sonuçta sizi yol boyunca sıkıntı ve maliyetten kurtarır. Bir çatı kaplama müteahhidi seçerken sadece biraz titizlik, iş için kesinlikle en iyi şirketi seçebilmenizi sağlayacaktır.


Gönderi Görüntülemeleri:
65