My Decorative
Eylül 24, 2020

Bir Balık Tankı Kurmak İçin Adım Adım Kılavuz

ile admin

Akvaryum

Balık tankınız için tüm ekipman parçalarını hazırladıktan sonra, balıklarınız için nasıl sağlıklı bir ortam oluşturacağınızı öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu adım adım kılavuz size balık tankınızı kurmanıza yardımcı olabilecek bir dizi açıklama yapacaktır. Sadece heyecan verici değil, aynı zamanda harika bir deneyim olacak.

Tankı Temizleyin

Akvaryumunuzu kurmadan önce, tankı temizlemek çok fazla toz ve kimyasalı temizleyecektir. Ayrıca camı temiz ve berrak hale getirir, böylece daha sonra temizlemek için çaba sarf etmeniz gerekmez.

Doğru Yeri Bulun

Sıcaklığın sık sık değişmesinin balıkları zorlamayacağı bir yerde tankı tutmak için iyi bir yer bulun. Sıralı pencere ve fan veya klima gibi yerler balıklarınız için uygun yerler değildir. Lütfen akvaryumun herkes tarafından görülebileceği ve odayı güzelleştireceği bir yer seçin.

Balıklarınızı kolayca besleyebileceğiniz bir yer seçmeyi ve ihtiyaç durumunda tankı seçmeyi unutmayın. Bundan sonra, birlikte gelen talimatları uygulayarak, kullanıyorsanız filtreyi ayarlayın.

Yüzeylerin Yerleştirilmesi

Belirlenen yere karar verdikten sonra, alt tabakaları yavaşça dikkatlice yerleştirmenin zamanı gelmiştir. Alt tabakaları toz ve kimyasallardan arındırmak için bir süzgeçle durulayın. Yavaşça yerleştirmeyi unutmayın, aksi takdirde dibe sertçe vurur ve hasara neden olabilir.

Canlı bitkiler koymayı planlıyorsanız, köklerinin büyümesi için yer açmak için en az 2 inç alt tabakaya ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Bitkileri ve süsleri kendi seçiminize ekleyebilirsiniz. Kayalar tarafından sabitlendiklerinden emin olun ve tankın üzerinde yüzmekten kaçının.

Su ekle

Alt tabakaları yerleştirdikten sonra, depoyu nazikçe musluk suyu ile doldurun. Alt tabakaları bozmamak ve bulutlanmaya neden olmamak için yavaş ve dikkatli bir şekilde doldurmanız önerilir. Suyun üstünde biraz boşluk bırakın çünkü balıklar bazen hava çekmek için yüzeye çıkar.

Filtre ve Isıtıcıyı Açma Süresi

Elektrikli ekipmanın açılması, yalnızca alt tabakalar ve su yerleştirildikten sonra takip edilmelidir. Aksi takdirde elektrikli ekipmana zarar verebilir. Balıklarınız için filtrenin doğru gücünü ve ısıtıcının sıcaklığını ayarlayın. Aksi takdirde, doğru sıcaklığı alamazsa daha sonra balık için sorun yaratacaktır.

Su Düzenleyici Ekleyin

Balığınızı su kremi eklemeden koymak balığınız için kritik olabilir. Suyu balıklarınız için güvenli hale getirmek için su düzenleyici veya biyofiltre eklemek şarttır. Balıklarınız için doğru dozu koyabilmek için eklemeden önce üreticinin tüm talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Tankı Döndür

Tankınızın döngü yapmasına izin vermek, sağlıklı bir biyolojik filtre oluşturmanın yanı sıra balık yaşamınız için faydalı bakteriler eklemenize yardımcı olur. Ancak bunun için biraz zaman alabilir. Tankınızda sağlıklı bir ortam sağlayarak, amonyak ve nitrat oluşumu olasılığını azaltacaksınız.

Balığınızı Yeni Yuvasına Tanıtın

Her şeyi kontrol ettikten sonra artık balığınızı akvaryuma ekleyebilirsiniz. Tankınızın ayarlanan sıcaklığında balığınızın iyi gelişip gelişmediğini kontrol edin. Ayrıca, tankın içindeki su kalitesi ve bitki yaşamına da dikkat etmeyi unutmayın. Her şey yolunda görünüyorsa, yeni hobinizi keşfederken harika bir iş çıkardınız.

İyi koyulmuş akvaryum evinizde güzel bir çekim yapacak. Bu adım adım kılavuz, evcil hayvanınızın balık tankında yediğini ve büyüdüğünü görmekten mutlu olmanızı sağlayacaktır. Görmek size yıllarca harika bir rahatlama ve neşe deneyimi yaşatır.

Gönderi Görüntülemeleri: 1