My Decorative
Eylül 24, 2020

En Yaygın 5 Sıhhi Tesisat Sorunları

ile admin

Sıhhi Tesisat Sorunları

Eğer uzun süredir evinizde veya apartmanınızda yaşıyorsanız, şüphesiz kendinizi binanın tuhaflıklarına, yaşamak zorunda olduğunuz o hafif sıkıntılara alıştırmışsınızdır. Bununla birlikte, en yaygın sıhhi tesisat sorunları, genellikle ilk başta sadece bu bina tuhaflarından biri gibi hissedilen, ancak zamanında ilgilenmezseniz daha büyük bir sorun haline gelecek şekilde ortaya çıkar. Yerel bir tesisatçı veya çevrimiçi bir hizmet, örneğin Doğru Tesisatı Onar ortaya çıkan herhangi bir sıhhi tesisat sorununda size yardımcı olabilir. İşte karşılaşabileceğiniz en yaygın beş sıhhi tesisat sorunu.

  1. Su Faturaları

Çoğu durumda, büyük su faturalarına sıhhi tesisat sızıntıları neden olur. Bir sıhhi tesisat sorununun bu ilk göstergesi büyük ölçüde gizlidir, bu yüzden gözünüzü açık tutmanız gerekir. Su faturanız yılın zamanı ve aileniz için alışılmadık derecede yüksekse, damlayan musluklar ve sızdıran duş başlıkları için evinizin çevresine bakın. Görünür bir açıklama yoksa, son zamanlarda normalden daha fazla su kullanıp kullanmadığınızı düşünün. Yapmadıysanız, bu, daha gizli olan tesisatınızda ne tür bir sızıntı olduğunu bulmak için bir tesisatçı aramanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

  1. Çöp öğütücü

Çöp öğütücüsü kullanışlı bir araçtır, ancak aynı zamanda aldatıcı bir şekilde adlandırılmıştır. Meyve ve sebze kabukları, kağıt havlular veya kahve telvesi gibi büyük çöpleri çöpe atmak, dişlileri yıpratmanın ve çöp atma veriminizi düşürmenin kesin bir yoludur. Böyle bir durumda, giderin düzeltilmesi kolay olmayan bir şekilde tıkanma riskiyle karşılaşırsınız. Mutfak lavabonuzun gideri iğrenç kokmaya başlarsa veya aşağı su akışı azalırsa, çöp öğütücüsünü güvenli bir şekilde söküp sorunun ne olduğunu anlayabilecek bir tesisatçı çağırmalısınız.

  1. Damlayan musluk

Çeşitli sorunlar sızdıran musluklara neden olabilir. Duş başlığınıza veya mutfak lavabo musluğunuza ağır nesneler asarak bağlantılara çok fazla baskı yapıyorsanız, musluk ile borular arasındaki bağlantı aşınarak sızıntılara neden olmuş olabilir. Aşırı soğuk kışların olduğu bir yerde yaşıyorsanız, sızdıran musluklar aynı zamanda borularınızın buzlanma veya donmaya karşı savunmasız olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğinin ilk işareti olabilir. Musluklara giden borular ince olduğundan, birkaç milimetre arasındaki değişim bu borular için çok büyük olabilir. Bu sorunların her ikisi de bir profesyonelin bunları çözmesini gerektirir.

  1. Tıkalı Giderler

Birkaç aktivite genellikle tıkalı kanalizasyona katkıda bulunur. Gres, yağ, boya veya kalafat gibi kanalların işlemesi gerekmeyen şeyleri dökmek, tıkalı kanalizasyonların yaygın bir nedenidir. Bu malzemeler, taşınması gereken borulardan daha kalındır ve profesyonel yardım olmadan çıkarılması imkansız olan sert tıkanıklıklar oluşturabilirler. Öte yandan, tıkalı duş kanalları genellikle uzun saçların kanalizasyona gitmesi ve boruların duvarlarına takılmasının sonucudur. İşini yavaş yavaş yapan bir duşunuz veya banyo gideriniz varsa, sıvıyı ve akan bir yılanı boşaltmayı deneyin ve sadece sorunu kendiniz çözemezseniz bir tesisatçı çağırın.

  1. Düşük Su Basıncı

Düşük su basıncı, genellikle basit bir rahatsızlık olarak yazacağınız bir sorundur. Sonuçta, düşük su basıncı musluklarınızı ve tuvaletinizi kullanmanızı engellemez, bu nedenle bunu bir kenara yazıp sorunu görmezden gelmek kolaydır. Ancak düşük su basıncı, sıhhi tesisat sisteminizin geri kalanındaki sorunların en ciddi göstergelerinden biridir. Sıhhi tesisat sisteminizin derinliklerindeki tıkanmalar ve sızıntılar, düşük su basıncına neden olan en yaygın sorunlardır ve bu tür sorunların üstesinden gelmek için profesyonel bir tesisatçının yardımı gerekir.

Gönderi Görüntülemeleri: 1