My Decorative
Eylül 24, 2020

Ev Tadilatı İçin Planlama: Zaman ve Paradan Tasarruf Etmek İçin İpuçları

ile admin

Ev Tadilat

Ev tadilatına her zaman eşit düzeyde heyecan ve stres eşlik eder. Elbette, yeni görünüm ve değişikliklerle ilgili heyecan ve zamanı ve parayı doğru yönetme, kaynakları iyi kullanma, dengeyi sağlama ve doğru seçimler yapma konusundaki stres.

Sadece bunu okumak çok büyük!

Ancak savaş alanına atlama zamanı geldiğinde, bu kadar zor ve ezici olmak zorunda olmadığını bilmek sizi şaşırtacak. Sadece birkaç şeyi aklınızda tutarak, evinizi çok fazla stres olmadan yenileyebilir ve önyükleme yapmak için zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz!

Peki hatırlanması gereken bu şeyler nelerdir? Ev tadilatınız sırasında hem zamandan hem de paradan nasıl tasarruf edebilirsiniz? En iyilerinden bazıları neler ev yenileme ipuçları takip edebilir misin?

Sabır, sevgili okuyucu, çünkü Senin için gerçekten tüm bu soruları ve daha fazlasını burada cevaplayacak! Okumaya devam etmek –

İçerik tablosu

Zaman Kazandırmak İçin Ev Yenileme İpuçları

 1. Net Bir Resme Sahip Olun
 2. Doğru Araştırma ve Planlama
 3. Zamanlamaya Dikkat Edin
 4. Tüm İzinlere Sahip Olduğunuzdan Emin Olun
 5. Gerçekçi Bir Bütçe

Para Tasarrufu İçin Ev Yenileme İpuçları

 1. İhtiyaç ve İsteme
 2. Kredi Üzerinden Nakit
 3. DIY Yapabildiğin Zaman
 4. Malzemeleri Yeniden Kullanma
 5. İhtiyacınız Yok mu? Onu sat!

Ev Yenileme İpuçları Böylece Zamandan Tasarruf Edin

Ofis işleri, ev sorumlulukları ve aile zamanını karıştırmak bazen çok zor olabilir. Diğer her şeye ev tadilatı gibi büyük projeler eklemek bazen imkansız gibi görünebilir, ancak mesele şu ki, o kadar zaman alıcı olmak zorunda değil! Her şey, büyük görevleri üstlenmeden önce ne kadar hazır olduğunuza bağlıdır ve işte size yardımcı olacak beş ev tadilatı ipucu –

 1. Net Bir Resme Sahip Olun

İstediğiniz şeyleri, değişiklikleri görselleştirin ve buna göre plan yapın. Ev tadilatı söz konusu olduğunda belirsiz olmaktan kaçının. Ne istediğiniz üzerinde ne kadar net olursanız, o kadar çok zaman kazanırsınız!

 1. Doğru Araştırma ve Planlama

Bir şirkette araştırma yapmadan ve işinizin neyi gerektirdiğini bilmeden görüşmeye gider miydiniz? Ne tür soruların sorulma olasılığının daha yüksek olduğu konusunda biraz çalışmadan ve öğrenmeden sınava gider miydiniz? O halde neden uygun hazırlık ve planlamadan önce evinizi tadilat için alt üst edesiniz?

Malzeme maliyetleri, mevcut pazar vb. Gibi önemli gerçekleri araştırmak için zaman ayırın ve buna göre plan yapın. Zaman alan bir süreç gibi görünebilir, ama inanın bana, daha sonra size çok zaman (ve para) kazandırır.

 1. Zamanlamaya Dikkat Edin

Ev yenileme projenize başladığınız zaman önemlidir. İş yerinde görece rahat bir zamanın ne olabileceğini kendinize sorun, böylece eve daha fazla dikkat edebilirsiniz. Gerekli hazırlıkları yapmak için takviminize ve planlayıcınıza danışın. Bunalmanızı önleyecektir.

Zamanlamaya dikkat etmek paradan da tasarruf etmenizi sağlayabilir. Öğeler ve materyaller ara sıra, bayramlarda veya Kara Cuma'da satışa çıkma eğilimindedir, bu nedenle büyük alımlar yapmak için bir satışın gelmesini beklemek, bütçeyi kontrol altında tutmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda nasıl yapacağınız üzerinde düşünmeniz gereken zamandan tasarruf etmenizi sağlar. -e değil bütçeyi aşın!

 1. Tüm İzinlere Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Bu, zamandan tasarruf etmek ve yenileme dönemi sırasında sorunların sayısını en aza indirmek için çok önemlidir. Ağır kaldırmaya başlamadan önce gerekli tüm izinleri aldığınızdan emin olun.

 1. Gerçekçi Bir Bütçe

Gerçekçi bir bütçeye sahip olmak size daha sonra para sorunlarından tasarruf etse de, size biraz zaman kazandırabilir! Belirli bir bütçeyi sıkı sıkıya takip ettiğinizde seçenekleriniz daralır ve iki seçenek arasında seçim yapmak için harcadığınız zaman doğal olarak biraz azalır.

Para Tasarrufu İçin Ev Yenileme İpuçları

Başladığımız projedeki en büyük faktör, büyük ya da küçük, her zaman paradır. Mevcut fonlarınızı dikkatlice bölmeniz ve bütçeyi aşmamak için bir limit belirlemeniz ve borç veya yarı bitmiş işlerle sonuçlanmanız gerekir. Sizi değerli kaynaklardan ve stresten kurtarmak için işte beş ev tadilatı tasarruf etmek için ipuçları:

 1. İhtiyaç ve İsteme

Ona ihtiyacın var mı? Yoksa parlak yeni şeyler sizi kör mü ediyor? Sorumluluk sahibi bir yetişkin olarak, bazen bütçeyi aşmamak için ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz arasında bir çizgi çekmemiz gerekir. Bu, hoşunuza giden şeylere gidemeyeceğiniz anlamına gelmez! Önceden kararlaştırılan aralıkta kaldığınız sürece her şey yolunda.

 1. Kredi Üzerinden Nakit

Kredi kartı kullanmak veya kredi çekmek yerine daima elinizdeki nakit ile ödeyin. Çünkü kartlar ve kredilerle zaman içinde biriken faiz, sonunda sahip olmanız gerekenden daha fazlasını ödemenize neden olur. Şu anda pek bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak uzun vadede faizsiz ve borçsuz olmak daha iyidir!

 1. DIY Yapabildiğin Zaman

Yani çok becerikli biri değilsiniz ve sorun değil! Ancak yine de, yardımcı ekip gelmeden önce yer açmak ve malzemeleri hazır tutmak gibi daha küçük şeylerle ilgilenebilirsiniz. Bunlara saatlik ödeme yaptığınız için, işleri önceden hazırlamak zamandan tasarruf sağlar ve aynı zaman dilimi içinde daha fazlasını yapar. uzun vadede para tasarrufu.

Elbette, bir ev tadilatı sırasında paradan tasarruf etmenin en etkili yolu, kendi başınıza yapabildiğiniz kadarını yapmaktır. Ve aile ile duvar boyamak oldukça eğlenceli olabilir!

 1. Malzemeleri Yeniden Kullanma

Evde daha önceki inşaatlardan arta kalan marangozluk veya diğer malzemeler var mı? Cevabınız evet ise, bunları yeni tadilat sırasında yeniden kullanabilir ve biraz para biriktirebilirsiniz. Dedikleri gibi – israf etmeyin, istemeyin!

 1. İhtiyacınız Yok mu? Onu sat!

Para biriktirmenin (ve kazanmanın) bir başka harika yolu da ihtiyacınız olmayan aletleri veya eşyaları satmaktır. Bu, yerden tasarruf sağlar, yeniye yol açar ve tüm harcamaların ortasında biraz rahatlama sağlarsınız.

Sonuç olarak

Artık o ev tadilatına nasıl başlayacağınızı bildiğinize göre, bir süredir dört gözle bekliyorsunuz, devam edin!

Oh, yine de takviminizi kontrol etmeyi unutmayın ve araştırma, planlama ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm izinlere sahip olduğunuzdan emin olun. Para tasarrufu sağlayan fırsatları bırakmayın ve belirlediğiniz bütçeye sıkı sıkıya bağlı kalın. Borçtan kaçının ve unutmayın – şüphe duyduğunuzda klasiklere bağlı kalın!

Gönderi Görüntülemeleri: 1