My Decorative
Eylül 26, 2020

Minik Balkonunuzu Nihai Randevu Gecesi Alanına Dönüştürüyor

ile admin

Balkon

Bu yıl, biz ev dünyasında yaşarken insanların çok ihtiyaç duydukları temiz havayı almalarına izin verdiği için balkon, ev sahipleri ve kiracılar arasında favori bir buluşma noktası haline geldi. Kiracıların yüzde 60'ından fazlası kentsel alanlarda bir balkona erişimi var. Bir zamanlar çamaşır kurutmak için ayrılmış bir alan olan yer, yeniden dekore etmeye ve alanı rahatlama ve eğlence için kullanmaya başlayan çoğu insan için bir sığınak haline geldi. Balkona erişimi olan çiftler, samimi boyutu gece geç sohbetler ve romantik iç mekan piknikleri için mükemmel olduğundan, onu bir randevu gecesi alanına dönüştürmeyi düşünmelidir. Birkaç parça ve biraz çabayla, küçük, cansız bir alanı birlikte kaliteli zaman geçirmek için ideal bir noktaya dönüştürebilirsiniz. Balkonunuzu mükemmel bir randevu gecesi mekanına dönüştürmek için bir rehber.

Sandalyeler İçin Yeterli Yer Yok mu? Zemini Olabildiğince Rahat Hale Getirin

Ev inşaatı uzmanları Paradisa Evleri kısıtlayıcı imar yasaları konut binalarındaki özel açık alanların boyutunu sınırlandırdığı için çoğu balkonda iki sandalye ve küçük bir masa için zar zor yeterli alan bulunduğunu doğrulayın. Evinizde durum böyleyse, oturma alanı ekleme ihtiyacını ortadan kaldırmak için zemini olabildiğince konforlu hale getirmeniz gerekir. Balkon girişinin hemen yanına iç içe geçmiş birkaç ahşap dış mekan yer karosu döşeyin – balkonunuzun zemin alanına bağlı olarak üç ila altı kare yeterli olacaktır. Ardından zeminin geri kalanını birbirine geçen suni çim halı kareleri ile kaplayın. Sahte çim, ayağın altında yumuşak bir his uyandırır ve ona zarar verme endişesi duymadan sevdiklerinizle birlikte rahatça oturabilir, yemek yiyebilir veya kestirebilirsiniz.

Gizlilik Oluşturun

Randevu gecelerinizi balkonunuzda geçiriyorsanız, biraz mahremiyet yaratmak isteyebilirsiniz, böylece komşularınız tarafından bakılmaktan korkmadan eşinizle bağ kurabilirsiniz. Korkuluk veya cam muhafazaları kapatmak için Ikea veya Amazon'dan gizlilik ekranları sipariş edebilir veya daha doğal bir his istiyorsanız panjur veya ahşap panjur takabilirsiniz. Ayrıca sizi ve eşinizi meraklı gözlerden daha da korumak için balkonda tül bir gölgelik bulundurabilirsiniz.

Bazı Aksesuarlar Ekleyin

Sınırlı bir alanda çalışırken, balkonunuzu çok fazla yer kaplamadan rahat ve güzel hale getirecek birkaç parça ile dekore etmeniz gerekecek. Birkaç ipli pille çalışan peri ışıkları, randevu gecenize bir sihir dokunuşu katarken, bir halı ve birkaç yer minderi balkonunuzu ekstra rahat hale getirecektir. Ayrıca mekânınıza yeşil bir dokunuş katmak için balkonun bir köşesine küçük bir saksı bitkisi yerleştirebilirsiniz. Normal bir masa yerine, Japon tarzı alçak bir masa kullanın, böylece yemeklerinizi rahatça yiyebilirsiniz ve bitirdikten sonra onu kaldırıp sevdiklerinizle uzanıp dinlenmek için yeterli alana sahip olabilirsiniz.

Balkonunuz, sevgilinizle kaynaşmak ve kaliteli zaman geçirmek için ideal bir yer olabilir. Evinizde romantik bir alan yaratmak için bu ipuçlarını deneyin ve uzun vadede ilişkinize nasıl fayda sağladığını görün.

Gönderi Görüntülemeleri: 4