My Decorative
Eylül 29, 2020

Evinizin Giderlerini Temizlemek İçin Tam Bir Kılavuz

ile admin

Tıkanık boru

Ev sahipleri kanalizasyonların temizlenmesi ve bakımı için özel dikkat göstermelidir. Dağınık ve çılgın bir temizlik yöntemi önerdiğimizi düşünüyorsanız, büyük ölçüde yanılıyorsunuz. Drenaj temizliği sistematik ve verimli olabilir. İşte bir profesyonel gibi evinizin giderlerini temizlemek için basit bir kılavuz.

İhtiyacınız Olan Şeyler:

  • Eldiven
  • Yüz maskesi
  • Dalgıç
  • Yılan
  • Dezenfektan
  • Sirke ve Kabartma Soda

Adım 1: Potansiyel Tıkanıklıkları Belirleyin

Kanalizasyonları temizleme görevine başlamadan önce, baş düşmanınızın karargahını – kanalizasyon tıkanıklığını – belirlemelisiniz. Ortalama bir evde, takunya büyük ihtimalle mutfakta ve tuvalet kanallarında bulunur.

Genellikle tıkanmaların oluşması biraz zaman alır. Evinizin su tesisatına bakarsanız ve aşağıdaki işaretlerden herhangi birini fark ederseniz, tıkalı kanalizasyonlardan şüphelenmek için iyi bir neden vardır.

Lavabo suyla toplanıyor ve boşaltılması çok uzun sürüyor. Küvetin boşalması alışılmadık derecede uzun sürüyor. Kanalizasyonlardan kuvvetli bir koku geliyor. Metal borular paslanmaya başlar. Tuvalet çöpü dışarı atmaz. Kanalizasyon veya tuvaletlerde kanalizasyon yedekleme sorunları var. Boşalan lavabo veya drenaj sürekli lıkırdama sesleri çıkarır. Kanalizasyon temizliği taşmaya başlar.

Adım 2: Tıkalı Kanalların Temizlenmesi

Bir tıkanma varsa, drenajı temizlemeden önce temizlenmesi gerekir. Tıkanıklık giderilmezse, tahliyeyi temizleme girişiminiz anlamsızdır çünkü sadece su baskını ve karışıklık olacaktır. Size bir tıkanıklığı gidermenin en uygun ve etkili yollarından bahsedelim:

  • Piston kullanın: Piston, yaygın bir temizleme aracıdır ve süpermarketten satın alınabilir. Pistonla çalışmak oldukça kolaydır. Bazı pistonlar özellikle tuvaleti temizlemek için tasarlanmıştır. Ancak tuvaletler, kanallar, lavabolar ve küvetler için etkili olan körüklü tipte pistonlara gitmenizi öneririz.
  • Bir drenaj yılanı kullanın: Herhangi bir nalbur dükkanının sıhhi tesisat bölümünde bir tahliye yılanı bulabilirsiniz. Drenaj yılanı, drenajın derinliklerinde bulunan tıkanıklıkları temizlemek için kullanışlıdır. Tahliye yılanını gidere sokmadan önce tahliye kapağını çıkarın. Yakın bir tutuşla, tahliye yılanının sapını döndürün ve tıkanmanın direncini hissedene kadar aşağı doğru itmeye devam edin. Şimdi hafifçe yukarı ve aşağı çekmeniz ve tıkanıklığa takmanız gerekiyor. Son olarak, boşaltma yılanını yavaşça dışarı çekin ve tıkanıklığı tamamen giderin.

Bu yöntemler sizin için işe yaramazsa, Roto-Rooter'ı aramalısınız acil boşaltma hizmetleri. Boru hatlarınızı aşındırıp hasar verebileceklerinden asla kimyasal drenaj temizleyicileri kullanmayın.

Adım 3: Giderler İçin Aroma Terapisi

Artık güçlü tıkanıklığınız olduğuna göre, kanalı temizlemeli ve hoş olmayan kokulardan kurtulmalısınız. Birikme, giderinizde o kadar kolay gitmeyecek korkunç bir koku bırakacak kadar uzun süre takılmış olabilir.

Merak etmeyin. Savaş henüz kaybedilmedi. Bazı hızlı ve kolay ev yapımı temizleyiciler Bu, banyonuzun ve mutfağınızın yeniden taze ve hoş kokmasını sağlayacaktır.

En uygun ev yapımı temizleyici, sirke ve kabartma tozu karışımıdır. İşlem, gidere yarım bardak kabartma tozu ve ardından yarım bardak sirke dökmeyi içerir. Yaklaşık bir saat bekletin ve ardından drenajı sıcak suyla yıkayın. Bu, yalnızca armatürler ve tahliye kapakları üzerindeki kalıntıları veya birikintileri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda zararlı mikroplardan ve bakterilerden de kurtulur.

4. Adım: Gelecekte Tıkanmaları Önleme

Düzenli kanalizasyon bakımı ve temizliği iyi bir alışkanlıktır, ancak sık sık tıkanmanın kanalizasyona iyi gelmediğini bilmelisiniz. Almalısın tıkanmaları önlemek için adımlar Gelecekte ve evinizin tesisatını yıllarca sorunsuz tutun.

Gönderi Görüntülemeleri: 1