My Decorative
Eylül 30, 2020

Giriş Yolu (Fuaye) Tadilatı İçin Temel Unsurlar

ile admin

Giriş Fuaye

Girişler, evin karşılama alanı, paltolarınızı çıkarıp anahtarları bıraktığınız yerdir. İşe çıkma ya da evinize geri dönme geçişinizi gösterir. Bir misafirin evinizden alacağı ilk izlenimlerden biri, giriş fuayenizdir. Bir evin dış görünümünün ve iç görünümünün ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, genel peyzaj düzenlemesiyle eklenen dış tasarım, bir evin estetiğinde belirgin bir iz bırakıyor. Yeni misafirlerinizi veya eski ziyaretçilerinizi ya şaşırtacak, bunaltacak ya da şaşırtacak olan, evinizin fuaye tasarımıdır.

Fuayenin güzelliği ve montajının formalitelerle daha az, uyum ve konseptiyle daha çok ilgisi var. Giriş kapısı fuayenizi rüya gibi bir fuayeye dönüştürmeyi hedeflerseniz, yaratıcılık doğrudan hedefinize olmasa da sizi uzun bir yol alacaktır.

Temel Fuaye Elemanları

Öncelikle alanı değerlendirmelisiniz. Giriş yolunuza bakın, mevcut alanı görün ve estetik ve işlevselliği açısından nereye götürmek istediğinizi hayal edin. Yeniden modelliyorsanız, seçiminizde daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz, ancak yeni bina, evinizin zaten oluşturduğu çerçeveye uymalıdır. Alanı nasıl kullanmak istersiniz? Giriş yolunuzun kullanımlarını ve sonuçlarını düşünün. Düşünceli bir giriş yolu tasarımı, uzun süre sonra değer ve entrika sağlayacaktır. ilk yeniden tasarım.

İşlevsellik VS Moda

Fuaye tasarımında vazgeçilmez sayılan bir bileşen merdivenlerde görülmektedir. İşlevselliği moda ile tutarlı bir şekilde birleştirmeyi başarır. Nasıl yerleştirdiğiniz, hangi malzemeyi kullandığınız, hangi stili tercih ettiğiniz ve fuayenin merdiven tasarımı tutarlılık ve güzellik için önemlidir. Fuaye merdiveni zemini bölecek ve yükselen köprü bir merdivendir ve geçiş düzgün ve kesintisiz olmalıdır.

Benzersizlik

Güzel bir fuaye tasarımına sahip olmak gurur duyulacak bir başarıdır, ancak bölgedeki başka bir evin tasarımıyla eşleştiğinde, bireysellik eksikliğinin etkisini ortadan kaldırır. Kalıcı bir etki yaratmada başarısız olur ve bir giriş fuayesinin sağlayabileceği birçok görsel aromayı ortadan kaldırır. Herhangi bir yenilemenin söz edebileceği en az istenen yanıtlardan biri aynılıktır.

Daha Fazla İşlevsellik Eklemek

Konuklarınızın gelip paltolarını bir sandalyeye veya masaya atmak zorunda kalacakları bir yer bulmamalarını istemezsiniz. Lütfen giriş yolunun yakınındaki bir asma rafa asmalarına izin verin. Giriş yolu portmanto, giriş yolu tasarımlarında ve iyi nedenlerle görülen en yaygın unsurlardan biridir. Tasarımınıza en uygun olanı, asılı bir portmanto veya ayakta bir portmanto seçebilirsiniz.

Bununla birlikte, asılı portmanto altında bir bank olması, güzellik ve işlevselliğe daha da fazla katkıda bulunur, bu nedenle birçok kişi bunun yerine asma rafına gider. Yerden tasarruf sağlar ve ayakta duran bir çerçevenin yapacağı şeyi, standın eşlik ettiği herhangi bir engel oluşturmadan yapar.

Üstten Aydınlatma

Birçok ev sahibi, giriş yollarını aydınlatmayı unutarak hata yapar. Sonuç olarak, çoğu giriş yolu karanlık olma eğilimindedir ve küçük kazaların yaşandığı bir yer haline gelir. Bu, eve girerken göreceğiniz ilk alandır ve işten döndüğümüzde evi aydınlatmaya meyilliyiz. Bu nedenle, giriş kapısı aydınlatmasını olabildiğince zahmetsiz hale getirmek, tadilatınızın ana hedeflerinden biri olmalıdır. Her zaman odaklanmanız gereken yenileme unsurlarından biri Fuaye Giriş Aydınlatmasıdır. Manuel olarak açmanıza gerek kalmadan bir sensör kullanarak yanan bir asma lamba asın. Otomatik olmayanları seçerseniz, ön kapıdan girerken anahtarın yakın olduğundan emin olun. Fuaye giriş aydınlatma armatürleri çeşitli ikna edici seçeneklerle gelin, bunların üzerinden geçin ve zevkinize en uygun olanı seçin.

Ayakkabılık

Ceket tutucusuna çok benzer şekilde, bir ayakkabı tutucunun da benzer ancak daha önemli bir işlevi vardır ve işleri düzenli tutmanıza yardımcı olurken işlevsellik ve modaya katkıda bulunur. Bir misafirin evinize girdikten sonra yapacağı birkaç şeyden biri paltolarını asmak ve ayakkabılarını koymaktır. Beyaz ülkenize ve kültürünüze bağlıdır; birçok kültür, ayakkabıları getirip bir kenara koymanızı gerektirir. Çıplak zemine ayakkabı koymak bir felaket çağrısıdır. Kıyı tutucuya sahip olmak, evi kirletmeden ayakkabınızı tutmanıza yardımcı olur ve dışarı çıkarken, ayakkabılarınızı aramak zorunda kalmadan rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Vurgu Aynası

Dışarı çıkarken son saç kontrolü veya yüz kontrolü için evin girişine yakın bir aynaya sahip olduğunuz için minnettar olmalısınız. Özellikle geç kaldığınızda ve merdivenlerden aşağı indiğinizde, koşarken son bir kez kendinize bakıyorsunuz. Aksan aynası, bir giriş yolu için birçok şey yapar. İyi bir aydınlatmaya sahip olmak, aynanın iyi bir yansıma yaratmasına ve odayı daha parlak hale getirmesine izin verecektir. Aynı zamanda, daha parlak şeylere nasıl bakma eğiliminde olduğumuzu görmek, girişin göz alıcı bir unsurudur. Giriş yolunuza uyan güzel bir gövde çerçevesine sahip bir ayna aramak istersiniz.

Diğer Aksanlar

Giriş yolu daha fazla aksan ve eserle yapabilir. Beğendiğiniz bir tabloyu veya evinize saygı duruşunda bulunan bir yadigarı asarak ona kişisel bir dokunuş ekleyin. Giriş yolunuzda yan kanepe varsa, üzerine yastıklar ekleyin, üzerine duvar sanatları ekleyin. Giriş yolunu taze çiçekler, çiçek üstleri, yapay çiçekler ve farklı tasarlanmış vazolar gibi daha dekoratif hale getirecek farklı eğlenceli vurgular da ekleyebilirsiniz. Giriş raflarının ve kanepenin üstüne şemsiye tutucular ve hasır çantalar bile ekleyebilirsiniz.

Gönderi Görüntülemeleri: 2