My Decorative
Eylül 30, 2020

Mutfak Dolaplarını Temizlemenin Basit Yöntemleri

ile admin

Dolapları olmadan işleyen bir mutfak düşünmek zor. Herhangi bir mutfağın merkez noktasıdır. Yani, kirlendiklerinde, insanların farkına varacaklarına hiç şüphe yok.

Mutfak tüm dökülmelerin, sıçramaların ve her şeyin girdap noktası olduğu için mutfak dolaplarını bozulmamış tutmak zordur. Bununla birlikte, yanınızda birkaç temizlik ipucu ile, Toronto'da Mutfak için Özel Dolaplar gıcırtılı temiz.

Bu nedenle, aşağıdaki istisnai ipuçlarına bir göz atın ve temizlik zamanı geldiğinde, bunları dolapların yeni gibi görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

Sen başlamadan önce

Temiz Mutfak Dolapları

Ancak başlamadan önce almanız gereken bazı malzemeler var. Dolapları temizlemek için genel ev temizleyicileri yerine sirke ve karbonat kullanmanızı tavsiye ederiz. Temizlik işlemine başlamadan önce, dolaplarınızda bu iki maddeden yeterli miktarda bulundurduğunuzdan emin olun.

Ayrıca ahşap dolaplarla mı yoksa lamine olanlarla mı uğraştığınızı bilmeniz gerekir. Bu iki dolabın temizlik süreci birbirinden biraz farklıdır.

Bu nedenle, hangi malzemeyle uğraştığınızı bilmiyorsanız, temizleme sürecini yönetmek sizin için zor olacaktır. Malzemeden emin değilseniz Toronto'daki Custom Cabinets for Kitchen'ın dolap üreticilerine danışın.

Dolaplar Ne Zaman Temizlenmeli

  • Haftalık Temizlik: Dolapları sık sık silmek yerine, kabinleri temiz tutmak için haftalık nokta tedavileri kullanın. Bunu yaparken donanımı da dezenfekte ettiğinizden emin olun.
  • Mevsimlik Temizlik: Dolapları her yıl üç ila dört kez derinlemesine temizleyin. Dolapları boşaltın ve rafları silmek için mikrofiber bir bez sürün. Dolap kapaklarının içini temizlemeyi unutmayın. Köşeleri ve diğer çatlakları temizlemek için temiz bir diş fırçası kullanın. Yeniden doldurmadan önce, dolapların tamamen kurumasını bekleyin.

Mutfak Dolaplarındaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Dolaplarınız günlük kullanımın zorluklarına karşı dayanıklıdır, bu nedenle dolapların lekelerin en kötüsünü alması şaşırtıcı değildir. İşte mutfak dolaplarından farklı lekeleri çıkarmak için bazı ilginç püf noktaları. Bunu kontrol et.

Parmak İzleri

Elinizde herhangi bir yağ fark etmeyebilirsiniz, ancak yemeklik yağların kalıntılarını çıkarmak zordur. Bu nedenle, yağlı parmak izleri, dolap lekelerine neden olan en yaygın suçlulardan biridir.

Dolapları seyreltilmiş sirke ile temizlemek yağlı parmak izlerini oldukça kolay bir şekilde çıkarabilir. Toronto'daki Custom Cabinets for Kitchen'ınızda 50-50 sirke ve su çözeltisini kullanın ve ardından temiz bir parlatma beziyle parlatın.

Gres

Pişirme aralığının hemen üzerindeki dolaplar en kötü yağ lekelerini alır. Yağ lekeleri çirkin ve çıkarması zor görünse de, onlardan oldukça kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yağ lekelerini iyice çıkarmak için seyreltilmiş sirkeyi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, gres lekeleri geniş bir alanı kaplama eğiliminde olduğundan, tamamen kurtulmak için işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Yiyecek Sıçramaları

Mutfak Dolap Temizliği

Bir ketçap fışkırması veya kazayla tezgaha dökülmesi, yiyecek sıçramasının en yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Sebep ne olursa olsun, önceden mümkün olan en kısa sürede dağınıklığı silmelisin. mutfak dolaplarını kabartma tozu ile silmek.

Özellikle Toronto'daki Mutfak için Özel Dolaplarınız ahşaptan yapılmışsa, lekelere yerleşme şansı vermeyin. Dökülmeyi fark ettiğiniz anda mümkün olduğunca fazla kalıntıyı nemli bir bezle silin. Karbonatı uygulayın ve silmeden önce birkaç dakika bekletin.

Su lekeleri

Mutfağınızda sert su varsa su lekeleri yaygın bir sorun haline gelebilir. Su lekelerinin önünüze geçmesini önlemenin en iyi yolu, kabinleri her temizlediğinizde normal sert suyu damıtılmış suyla değiştirmektir.

Sürtünme

Sandalye, masa ve ayakkabıların oluşturduğu çizikleri yumuşak bir silgi yardımıyla kaldırın. Silgiyi işaret ile birlikte nazikçe ovalayın ve ardından artıkları temiz bir bezle silin. Bu basit numara, mutfak dolaplarınızı saf beyaz tutarken sürtünme izlerini kaldırabilir.

Boyalı Dolapların Temizliği

Boyanmış dolaplarınızın her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlamak için karbonat ve su karışımı kullanmalısınız. Macunu lekenin üzerine sür ve birkaç dakika beklet ve sonra hepsini sil. Kalan artıkları temiz bir bezle alın. Dolaplarınızdaki yağ lekelerini temizlemek için seyreltilmiş amonyak da kullanabilirsiniz.

Dolayısıyla bunlar mutfak dolaplarını temiz ve ışıltılı tutmanın kolay yollarından bazıları. Toronto'daki Mutfak için Özel Dolaplarınızın uzun süre yeni kadar iyi kalmasını sağlamak için bu yöntemleri kullanın.

Gönderi Görüntülemeleri: 4