My Decorative
Eylül 30, 2020

Yatak odanızı kendiniz tasarlamak için ipuçları ve püf noktaları

ile admin

Yatak Odası Tasarımı

Yatak odası, bir evin en önemli odasıdır. Hayatımızın en az üçte birini uyuyarak geçirdiğimiz bir sığınak. Bu nedenle, bu alanı güzel ve zararlı patojenlerden uzak tutmak çok önemlidir. Ne zaman bir yatak odası tasarlamaktemel kural, işlev ve stil arasında bir denge oluşturmaktır. Bunun anahtarı, ihtiyaçlarınızı isteklerinize göre değerlendirmektir. Herhangi bir tasarım planına başlamadan önce bu alana dahil etmek istediğiniz tüm karmaşık ayrıntıların kalemini kağıda dökün. Aşağıda, profesyonellerin kullanımı olmadan bir yatak odası tasarlamak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları verilmiştir;

Temanızı ve Renginizi Seçin

Tasarım projenize başlamadan önce ilk adım odanızın renk şemasını seçmektir. Renk, çok az mobilyayla veya hiç mobilya olmadan bile mekanınızda huzurlu bir atmosfer yaratmanın bir yolunu sunar. Odanız için doğru rengi seçmek, uzaya daha fazla ışık getirmenizi sağlayacaktır. Her zaman daha fazla alan yanılsaması yarattıkları için her zaman açık renkleri tercih edin. Soğuk bölgelerde bulunan evler için, bu sıcak ve davetkar duygu için en iyisi sıcak ve koyu tonlardır.

Yatak Odası Düzenini Planlayın

Renginizi seçtikten sonraki adım, oda düzeninizi planlamaktır. Önce kafanızdaki alanı görselleştirmek ve sonra not almak yardımcı olur. Doğal ışığın ve feng shui'nin yönüne çok dikkat edin – eğer buna katılıyorsanız. Yatak odası depolaması ve yürüyüş yollarına erişim için ne kadar yeriniz olduğunu düşünün. Yatağı ve çevresindeki tüm mobilyaları konumlandırarak başlayın. Alanınız sınırlıysa, diğer eşyalarınız için yerden tasarruf etmek için yatağı bir köşeye taşımayı düşünün.

Kaliteli Mobilyaya Yatırım Yapın

Kaliteli mobilyalar size ömür boyu dayanabilir. Zamanla bozulabilse de, ucuz kaliteli parçalara göre aşınma ve yıpranma oldukça fazladır. Daima yatırım yapın en iyi yatak odası mobilyaları Bu, zamanın testine dayanacak ve alanınızı kusursuz hale getirecek. Sadece sağlam görünmekle kalmayıp uyku ihtiyaçlarınıza da uyan bir yatak seçin. Yatak odası alanını görsel olarak aşırı yüklemekten kaçınmak için hassas ve açık renkli yatak çerçevelerini tercih edin. Yatak stili, gittiğiniz genel temayı ve rengi tamamlamalıdır. Küçük yatak odalarında, gömme çekmeceli bir yatağa veya oda için daha fazla yer açmak için kaldırılıp gizlenebilen bir Murphy yatağı tercih etmek faydalıdır. Daha büyük yatak odaları için, seçim ya bağımsız ya da monte edilmiş mobilyalar olacaktır.

Tüm Işığı Harness

Tasarımda asla bırakamayacağınız bir şey iyi aydınlatmadır. Uykumuz sırasında ışığa ihtiyacımız olmadığı varsayımı nedeniyle yatak odalarımızı genellikle yetersiz aydınlatırız. Bununla birlikte, ya dışarı çıkmaya hazırlanırken ya da sadece uzanırken, uyanık olduğumuz diğer zamanlarda ne olur? Bir yatak odası, odanın kasvetli ve klostrofobik hissetmesini önlemek için bol miktarda ışık kaynağına sahip olmalıdır. Odanın ambiyansına katkıda bulunmak için sarkıt veya avize gibi daha dekoratif aydınlatmalara sahip olun ve gerektiğinde kullanılabilir. Başucu lambaları ve zemin lambaları, işte zor bir günün ardından kitap okumak veya meditasyon yapmak için gereklidir.

Döşeme Seçenekleri

Yatak odanızın döşemesini seçerken, piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Birinin diğerine tercihi tamamen kişisel tercih, bütçe ve yatak odasının birincil kullanıcısı olacağına bağlıdır. Zemin söz konusu olduğunda önemli olan, sıcaklığı ve konforu en üst düzeye çıkarmaktır. Halılar, ev gibi ve rahatlatıcı havası nedeniyle birçok kişi tarafından sevilen en popüler döşeme seçenekleridir. Bununla birlikte, masif ahşap döşeme gibi diğer seçenekler, odada zarafet ve sofistike konuşur. Vinil veya laminat parke, gerçek masif ahşaba kıyasla biraz ucuz ve kullanımı kolay olan harika bir seçenektir.

Aksesuarlarla Başa Dön

Aksesuarlar, büyük veya küçük her yatak odasında anahtardır. Zevkinize ve bütçenize bağlı olarak aksesuar seçimi ve miktarı. Renk düzeninize ve yatak odanızın temasına uygun aksesuarları seçin. Örneğin, alanınızı anında basitten modaya yükseltmek için kaliteli bir halıya yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Sadece alanınızı kişiselleştirmekle kalmayıp aynı zamanda size eski güzel zamanları hatırlatmak için bazı duvar resimleri ve fotoğrafları görüntüleyin.

Gönderi Görüntülemeleri: 1