En Comfiest Klozet Yapılandırmasını Seçmek
Ekim 15, 2020

En Comfiest Klozet Yapılandırmasını Seçmek

ile admin

En Comfiest Klozet Seçimi

Şekil ve boyut gibi parametrelere göre en rahat taht kasesini nasıl seçeceğinizi merak ediyor musunuz? Ben seni korudum. Bu yazıda, klozet konfigürasyon türleri, boyutlandırma, karakteristik özelliklerin yanı sıra faydaları ve dezavantajları hakkında bazı kullanışlı ipuçları vereceğim. Okuyun ve klozetinizin boyutunun ve tasarımının yeni bir taht için doğru seçimi yapmak için neden hayati önem taşıdığını öğrenin. Bu arada, konuyla ilgili daha fazlasını bulabilirsiniz Sıhhi İnceleme.

Klozet Şekilleri ve Boyutları: Kısa Kılavuz

ABD'de klozetlerin (ve koltukların) iki ana türü vardır: kompakt ve uzun. İlki yuvarlak ve kare olabilirken, ikincisi oval veya dikdörtgendir. Genişlik gibi parametrelere gelince, çoğu klozet 14 inç genişliğe kadar. Elbette daha geniş klozetler var, ancak bunlar nispeten nadirdir. Uzunluk ile ilgili olarak, yuvarlak ve kare şeklindeki kaseler genellikle oval ve dikdörtgen benzerlerinden birkaç inç daha kısadır.

Artık sizin için en rahat taht çanağı boyutu ve konfigürasyonu, gereksinimleriniz, zevkleriniz ve banyo parametrelerinize göre belirlenir. Size en uygun klozet şekli seçimine yaklaşmak için aşağıdaki noktaları dikkate alın.

Tipik olarak oval veya dikdörtgen taht çanağı şekli, yuvarlak veya kare olana kıyasla en rahat oturma şeklidir. Bunun nedeni, genişletilmiş formun daha geniş bir açıklığa izin vermesi ve tuvalet sonrası ritüellerinizi sonlandırmak için çanağın içine erişimi çok daha kolay hale getirmesidir.

Uzatılmış tipteki taht kaselerinden daha az banyo alanı kapladıkları için, kompakt kaseler (oval ve dikdörtgen), siz veya ailenizin hareket sorunları varsa, her santim önemliyse kompakt banyolar için idealdir.

Uzatılmış taht kaselerini (yani oval veya dikdörtgen) seviyorsanız, ancak küçük bir banyonuz varsa, karma bir üniteyi tercih edebilirsiniz. Bu tuvalet uzun bir çanağa sahiptir, ancak yuvarlak ve kare kardeşler ile aynı banyo alanını kaplar.

Çocuklar veya küçük yetişkinler için en iyi klozeti arıyorsanız, daha küçük koltuk açıklığına sahip ünitelere odaklanın. Kompakt boyutlu birimler, doğal olarak, bu anlamda en uygun olanıdır. Hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun ikisi bir arada bir klozet kapağı buraya da bir eldiven gibi sığar.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

  • Normal bir klozet şeklini seçmek (yuvarlak veya oval) en iyi seçimdir. Nadir birimlerle (örneğin kare, dikdörtgen veya tipik olmayan boyutta) bağlı kalırsanız, onlar için yedek parçaları bulmakta bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz.
  • Yuvarlak ve oval klozetler, diğer tuvalet ekipmanlarıyla, örneğin klozet güvenlik rayları, bide tarzı klozetler ve benzerleri ile birleştirmek için bir esinti.
  • Bazı insanlar kompakt tuvalet koltuklarını tercih ederken, diğerleri uzun tuvalet koltuklarını tercih ediyor. Sizin için en iyisinin ne olduğundan emin değilseniz, satın almadan önce her klozet kapağını adım adım çalıştırın. Çeşitli birimleri (örneğin arkadaşlarınızın evlerinde) test edin ve konuya pratik bir bakış açısıyla yaklaşın.

Takip Etmek: Ne Seçmeli?

Şüphesiz, son kararı vermek size kalmış. Ancak, uzatılmış taht kaselerinin çoğu insanın seçimine göre tipik olarak en rahat olduğunu bilmelisiniz. Bununla birlikte, küçük bir banyonuz varsa ve biraz yerden tasarruf etmeyi amaçlıyorsanız, ünite etrafında tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Dahası, yuvarlak kaseler daha ucuzdur, bu da savurganlık yapmanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir. Peki konuyla ilgili düşünceleriniz neler? Size göre en rahat taht çanağı konfigürasyonu hangisidir? Aşağıdaki yorum kutusuna düşüncelerinizi benimle paylaşın. Fikriniz çok önemli.

Gönderi Görüntülemeleri: 1