My Decorative
Ekim 20, 2020

Cihazımın Garanti Kapsamında Olduğunu Nasıl Anlarım?

ile admin

Cihaz Garantisi

Cihazlarınıza ne kadar harcadığınız önemli değil; bir makine bir süre sonra bozulmaya mahkumdur. Bununla birlikte, hasar büyükse, aletleri onarmak maliyetli bir iştir.

Ancak artı nokta, bir cihazın markanın sunduğu süre boyunca garanti kapsamına girmesidir. Bu, garanti süresi içinde cihazlarınıza bir şey olursa bazı hizmetler için ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Cihazınızın garantisinin olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz:

Makbuzu veya Kullanım Kılavuzunu Kontrol Edin:

Cihazınızın hala garanti süresine girip girmediğini kontrol etmek için bayi tarafından sağlanan makbuzu veya kullanım kılavuzunu kontrol edin. Cihazınız için bir yıllık garanti veya uzatılmış garanti arıyorsanız, kullanım kılavuzunda veya faturada belirtilecektir.

Ürün belgeleri, garanti kapsamı ile ilgili ayrıntılar dahil olmak üzere cihazla ilgili tüm önemli ayrıntıları içerir. Kontrol edin Bosch cihaz garantisi daha fazla ayrıntı için.

Tipik Garanti Süresini Arayın:

Satın aldığınız 30 gün içinde cihaza bir şey olursa, mağazadan değişim veya iade alabilirsiniz. Üreticilerin çoğu minimum 6 ay – 1 yıl garanti veriyor.

Dolayısıyla, bu süre içinde cihazınıza bir şey olursa, hala garanti kapsamında olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Ancak, üretici veya bayinin sorumlu olduğu bu tür hasarlar için tipik garanti süresi geçerli olmalıdır. Elinizden düştükten sonra kırılırsa, garantiden yararlanamazsınız.

Perakendeci veya Satıcıyla İletişime Geçin:

Cihaz veya garantiyle ilgili işleminizle ilgili belirli ayrıntıları öğrenmek için, bayinizle veya satıcıyla iletişime geçerek bunu sorabilirsiniz.

Uzatılmış garanti veya iade süresi içeren herhangi bir müşteri ödülünün altına düşerseniz, bu onarım nedeniyle ekstra maliyet harcamanıza fayda sağlayabilir.

Üreticinin Web Sitesini Kontrol Edin:

Üreticinin web siteleri, her ürünüyle ilgili garanti süresiyle ilgili her ayrıntıyı paylaşmak zorundadır.

Garanti ile ilgili kağıdı bulamazsanız, belirli bir ürünün garanti süresini ayrıntılı olarak öğrenmek için üreticinin web sitesine bakabilirsiniz. Ayrıca, satın alma sonrası döneme denk gelen genişletilmiş garanti politikasına ilişkin bilgiler de verecektir.

Garanti süresi ile ilgili sorularınıza tam yanıtlar almak için web sitesinde verilen yardım hattı numarasından da iletişime geçebilirsiniz.

Kredi Kartınızın Tüketici Koruma Paketini Arayın:

Kredi kartınızı alışveriş yaparken kullandıysanız, kredi kartınızın tüketici koruma paketinden yararlanabilirsiniz.

Birçok kredi kartı sağlayıcısı, bir yıl daha ücretsiz uzatılmış garanti kapsamı sunar ve bu, üreticinin garantisinden sonra bile geçerli hale gelir. Bu durumda kredi kartı şirketinizle iletişime geçebilirsiniz tüketici koruma paketi kartınızda geçerli olsun ya da olmasın.

Uzatılmış Garantiyi Almak İçin Üreticiyle İletişime Geçin:

Cihazınızın garantisiyle ilgili herhangi bir şüpheniz varsa veya sürenin bittiğini düşünüyorsanız, üreticinizle iletişime geçerek uzatılmış bir garanti isteyebilirsiniz.

Şirket, bazı kağıt işlerini tamamlamanıza veya faturanın ayrıntılarını veya aldığınız makbuzu göstermenizi isteyecektir. Daha sonra size uzatılmış garanti süresini sunacaklar, bu da garantinin yenilenmesini veya kesin tarihini bilmeniz için daha kolay olacaktır.

Garantiyle ilgili tüm ayrıntıları bilmek, herhangi bir cihaz arızası durumunda sizi her zaman güvende tutar. Bir cihazdan birinci sınıf hizmet almak her zaman mümkün değildir ve bunun garantisi de yoktur.

Ancak garanti, ürünlerinize ücretsiz servis hizmeti almak için oynayabileceğiniz en kullanışlı karttır. Ancak her türlü hasar garanti süresine girmez. En iyi hizmeti alma hakkınızı talep etmek için garanti hüküm ve koşullarını kontrol edin.

Gönderi Görüntülemeleri: 19