Havuz Sıvası Vs Havuz Fayansları: Havuzunuz İçin En İyi Malzeme Hangisi
Ekim 20, 2020

Havuz Sıvası Vs Havuz Fayansları: Havuzunuz İçin En İyi Malzeme Hangisi

ile admin

Havuz Sıva Vs Havuz Fayansları

Yüzme havuzları büyük bir özelleştirme sunar. Gölgeler ve renklerden doku ve tutarlılığa kadar, doğru iç kaplamayı seçmek önemlidir. Bugün, havuzunuz için en iyi malzemeye karar vermenize yardımcı olmak için en yaygın havuz kaplamalarından ikisine bakacağız. Bu nedenle, havuz içi yüzeyler için pazardaysanız, bu makaleyi okuyarak bir okuma yardımcı olabilir.

Havuz Sıva

Havuz sıvasıyla başlayalım. Yüzme Havuzu Sıva bir havuzu ve bu konudaki diğer birçok yapıyı bitirmenin en eski biçimlerinden biri olarak kabul edilir. Son kaplama, temiz ve biraz pürüzsüz bir doku veren zemin içi beton havuzun üstüne uygulanır. Aynı zamanda su ve betonu ayırarak, alttaki daha gözenekli betonun yapamayacağı su geçirmez bir sızdırmazlık sağlar. Havuz sıvası hakkında sorduğumuz bazı genel sorular.

S: Havuz Alçısı Neden Yapılır?

C: Havuz sıvası tipik olarak beyaz Portland çimentosu ve mermer tozu karışımıdır. Bazen, gücünü artırmak ve rengini değiştirmek için agregalar ve katkı maddeleri eklenebilir. Popüler renk çeşitleri koyu mavi ve koyu gri renktedir.

S: Havuz Sıvası Ne Kadar Dayanır?

C: İdeal koşullarda ve düzenli bakım ile havuz sıvası ortalama 7-8 yıl dayanır. Bununla birlikte, bizimki çoğu zaman mükemmel değildir ve alçınızın durumu yavaş yavaş bozulur ve sonunda havuz sıvama hizmetleri gerektirir.

S: Bir Havuzu Yenilemek Ne Kadar Sürer?

C: Havuz sıvama hizmetlerinin uzunluğu genellikle havuzun ne kadar büyük olduğuna ve ne kadar iş yapılması gerektiğine bağlı olsa da, ortalama havuz sıvama proje yaklaşık iki hafta sürer. Bu, iki haftaya yayılmış bir iştir ve gerekli malzemeleri satın almak, eski sıvayı yontmak, yeni alçıyı uygulamak ve her şeyin kurumasını, sertleşmesini ve iyileştirmesini sağlamak gibi işleri koordine eder.

S: Bir Havuzu Yeniden Sıva Yapmanın Maliyeti Nedir?

C: Ortalama büyüklükte bir havuz kabaca 5.000 ila 6.000 $ arasındadır. Havuz sıvası genellikle birkaç dakika içinde alacağımız çakıl ve kiremit gibi diğer havuz kaplamalarından daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak görülür.

Karşılaştırma için, havuz çakıl taşı kullanarak havuzunuzu yeniden kaplamak genellikle yaklaşık 8.000 $ 'dır. Bu genellikle havuzun boşaltılmasını, eski iç kısmın yontulmasını, asitle yıkanmasını, yeni sıvanın uygulanmasını ve havuzun başlatılmasını içerir. Havuzunuzda ekli bir spa varsa, bu potansiyel olarak 800 $ ekleyebilir.

S: Havuz Sıvasını Nasıl Koruyorsunuz?

C: Havuz sıvası, genellikle yedi günde bir yapılan, ara sıra temizlik ve bakım gerektirir. Bakım genellikle havuzu temizleyerek, su yüzeyini sıyırarak, kepçe sepetlerini temizleyerek ve havuzun duvarlarını ve zeminini fırçalayarak başlatılır. Havuz hizmeti şirketleri genellikle herhangi bir kir ve döküntüyü gidermek için havuzu vakumlayarak bitirir. Havuz suyunun kimyasını kontrol etmek ve uygun şekilde dengelemek için gerekli kimyasalları eklemek de yaygındır.

Havuz Alçısı Faydaları:

 • Satın alınabilirlik
 • Havuzunuza temiz bir görünüm kazandırır
 • Havuz suyunu tamamlar
 • Lekeleri kolayca tespit etmenizi sağlar.

Satın alınabilirliği nedeniyle, havuz sıvası, çoğu Amerikan ailesi için havuza giden iç kaplamalardan biri olmuştur. Beyaz duvarları ve zemini temiz bir görünüm verir ve her türlü kozmetik ve yapısal sorunu görmenizi sağlayarak bunları hemen çözmenize olanak tanır. Havuzu kullanırken yardıma ihtiyaç duyan biri olursa, beyaz zemin güverte boyunca yardım isteyen birini görmenizi sağlar.

Havuz Fayansları

Havuz karoları, havuzun iç yüzeyleri söz konusu olduğunda zarafetin ve zenginliğin özü olarak kabul edilir – ve iyi bir nedenden ötürü. Havuz karoları, önceden hazırlanmış desenlerden küçük mozaik başyapıtlarına kadar geniş bir özelleştirme yelpazesi sunar. Havuz karoları, herhangi bir havuzu bir sanat eserine dönüştürebilir. Alçı gibi havuz karoları da suyu alttaki betondan ayıran koruyucu bir tabaka görevi görebilir. Aslında, havuz karoları üstün dayanıklılık, güvenilirlik ve uzun ömürlülüğe sahip olduğundan, bu konuda daha iyi bir iş çıkarırlar. Havuz döşemesiyle ilgili bazı genel sorular.

S: Havuz Karosu Neden Yapılmıştır?

C: Normal mutfak fayansınızın aksine, havuz fayansı, güneş ve değişen sıcaklık gibi unsurlara ve yoğun işlenmiş havuz suyuna sürekli maruz kalma gibi unsurlara dayanacak şekilde tasarlanmış ve tasarlanmış özel malzemelerle yapılır. İşte birkaç ortak havuz döşeme örneği.

 • Cam karo
 • Seramik karo
 • Porselen çini
 • Doğal taş karo

Bu malzemeler havuz fayanslarınıza dış ortamlara dayanma yeteneği kazandırır ve havuz fayanslarını havuzun en dayanıklı iç kaplamalarından biri yapar.

S: Havuz Fayansları Ne Kadar Dayanır?

C: Havuz fayansları, ideal koşullar altında 15 ila 20 yıl arasında her yerde dayanabilir. Lekelere karşı son derece dirençli olduğu ve havuzunuzu sterilize etmek ve temizlemek için eklediğiniz kimyasallara iyi dayanabildiğinden, havuz karoları yeniden yüzeye çıkmadan önce aşınabilir ve yıpranabilir.

S: Havuz Fayanslarını Nasıl Koruyorsunuz?

Y: Yukarıda kısaca ele aldığımız gibi, havuz fayansları daha az bakım gerektirir. Ancak bu, havuzunuzu temizlerken gevşemeniz gerektiği anlamına gelmez. Temizlemeyi iki haftada bir kaldırabilirsiniz, ancak yüzen kir veya kalıntıları gidermek için su yüzeyini sıyırdığınızdan emin olun. Duvarlar ve zemin de fırçalanabilir ve toz yerleştikten sonra vakumlanabilir. Daha dayanıklı olduğu için havuz karoları, havuzlarını dini olarak temizlemeye vakti olmayan meşgul havuz sahipleri için harikadır.

Havuz Karosu Faydaları:

 • Özelleştirilebilirlik
 • Dayanıklılık
 • Daha az bakım
 • Daha uzun sürer

Havuz karoları pahalıdır; bunu inkar etmek yok. Bununla birlikte, görünüşte abartılı olan ön ödeme maliyeti, göründüğü kadar uzun süre dayanması ve pratik bir seçim haline gelmesi ile haklı çıkar.

Peki, hangisi daha iyi bir seçimdir, havuz fayanslarının havuz sıvası?

Hem havuz sıvası hem de havuz karoları kendi benzersiz avantajlarını sunar. Bununla birlikte, havuz karoları ve havuz sıvası arasında seçim yapmak kişisel tercihinize göre kaynatılacaktır.

Gönderi Görüntülemeleri: 13