Hindistan'da ve Ötesinde Zanaatkar Kilim Makinecilerinin Hikayesi
Ekim 20, 2020

Hindistan'da ve Ötesinde Zanaatkar Kilim Makinecilerinin Hikayesi

ile admin

Hindistan'da Zanaatkar Kilim Makineleri

Sanat, çok az kişinin sahip olduğu bir beceridir. Bir halıyı boyamak, tasarlamak veya işlemek olsun, bu alanlarda gelişmek için gereken bazı çok gerekli yetenekler vardır. Bugün, biraz ışık tutuyoruz esnaf halıları yeryüzünden yavaşça tükenen yapımcılar ve onları nasıl destekleyebileceğiniz.

Halı yapımı dün tanıtılan bir şey değildi ve aniden herkes bunu yapmaya başladı. On yıllardır ailelerde uygulanan geleneksel bir sanattır. Eski zamanlarda, çeşitli bölgelerin kralları ve imparatorları, kaleleri için kilim üzerinde çalışmak üzere yetenekli zanaatkârları görevlendirirdi. Zanaatkârlar ise bu fırsatları sanatlarını sergilemek ve sadece dayanıklı değil aynı zamanda muhteşem bir şey tasarlamak için kullandılar.

Halı yapma geleneği hala var ve dünyanın her yerinden birçok zanaatkâr müşterileri için benzersiz bir şey yaratmak için her gün çalışıyor. Ancak yavaş yavaş ölmekte olan bir sanattır. Makinelerin geliştirilmesi, halıları her zamankinden daha ucuz hale getirdi. Toplu olarak üretilip boyanıyorlar, büyük şirketler makine yapımı yer halılarını tanıtmak için tonlarca para harcıyor ve nihayetinde tüketiciler satın alıyor. Bu süreç esnaf kilim üreticilerine yardımcı olmuyor.

Aynı zamanda makine yapımı kilim kullanıcılarından biriyseniz, bunun yerine esnaf kilimlerini düşünmeniz için bazı nedenler aşağıda verilmiştir. Başlangıç ​​olarak, bunlar başka bir donanım değil, birinin hassas çalışması olan benzersiz bir sanat eseridir. İkincisi, el dokuması halıların dayanıklılığı, makine yapımı yer halılarından çok daha iyidir. Ve tasarım işine başlamayın bile – her el yapımı halı nefes kesici bir güzelliğe sahiptir. Bir sanatçı halısına oldukça fazla para harcayacak olsanız da ve muhtemelen bu tür bir halıyı yapmak için harcayacağınız zaman, özellikle de özel olarak yapılmışsa, aylar içinde olabilir. Günün sonunda elinizde bir parça zarafet ve lüks olacak.

  • Artisan Rugs Maker'lara Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Kilim üzerinde çalışan birçok zanaatkârın, kilim satmaktan elde ettikleri gelirden başka hiçbir şeyi yoktur. Yavaş yavaş Jaipurrugs.com gibi birçok şirket, kırsal bölgelerden bu tür zanaatkarlarla uğraşıyor ve onlara yeteneklerini sergilemeleri için bir alan sağlıyor. Siz, bir tüketici, onlara da yardım edebilirsiniz. Nasıl? Atabileceğiniz ilk adım, onlardan satın almaktır. Çevrimiçi veya çevrimdışı, el yapımı halılarla uğraşan kilim satıcılarını veya makine yapımı kilimler satan bir mağaza yerine satış yapan yerel bir zanaatkâr arayın. Bu tür sanatçıları tanıtmak için sosyal medyanın gücünü kullanabilir ve yer kilimine ihtiyacı olan insanlardan mağazalarını ziyaret etmelerini ve orada alışveriş yapmalarını isteyebilirsiniz. Hiçbir şey değilse, en azından yaptıkları muazzam iş için onlara teşekkür edebilirsiniz. Doğru zanaatkar halı üreticisini bulursanız, kendinize alanınız için özel yapılmış bir halı alabilirsiniz.

  • Bir Artisan Halısına Sahipseniz Ne Olur?

Zanaatkar bir halınız varsa, bir tarih parçasına sahip olursunuz. Zanaatkar halılarının diğer herhangi bir yer kiliminden çok daha uzun süre dayandığı kesin bir gerçektir. Özenle tasarlanmış ve dikilmiştir. Halıların renklendirilmesinde doğal boyalar kullanılıyor ve halıyı yapan sanatçıların çabaları inanılmaz. Esnaf halıları tasarım açısından çok benzersizdir ve sanatçılar, halı üzerindeki tasarımlar aracılığıyla kültürlerini veya mekanın kültürünü ve geleneğini tasvir etmeye çalışır. İnsanlardan çiçeklere ve daha fazlasına, halının üzerine gömülü birçok şey olabilir, hayran kalın. Onun içinde anlam bulmaya çalışın. Sahip olduğunuz halıya iyi bakın, temiz tutun ve düzenli olarak yıkatın. Arkadaşlarınız ve aileniz arasında bunu bir tartışma konusu yapın. Çünkü onun hakkında ne kadar çok konuşursanız, el yapımı halılarda var olan sanat hakkında kapalı olanları o kadar bilinçli hale getiriyorsunuz.

Gerçek yetenek, yıllarca süren sıkı çalışma ve muazzam miktarda sabır gerektiren yorucu bir süreçtir, zanaatkar halısı yapımı şaka değildir. Üzerinize düşeni yaparak sektöre yardımcı olun. Halı arıyorsanız, el yapımı halılar için alışveriş yapmayı deneyin. Sanatı seviyorsanız, el yapımı halıları kesinlikle seveceksiniz. Ayrıca, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak güvenilir bir satıcıdan satın almanız da zorunludur. Bu yüzden halınızı bitirmeden önce biraz araştırma yapın. Otantik kilim izlerini kontrol edin ve sadece satın alın. Ve yanan bir sorunuz varsa, yorum bölümümüz bir, devam edin.

Gönderi Görüntülemeleri: 8