My Decorative
Ekim 27, 2020

Bahçenizdeki Ağaçları Nasıl Korursunuz – Ağaçlarınızı Sağlıklı Tutmak İçin En İyi İpuçları

ile admin

Ağaç Hizmetleri

Hepimiz ağaçları severiz, onlarda heykelsi ve güzel bir şeyler vardır ve birçok insan ağaçların arasında olmayı çok sakinleştirici bulur.

Doğal olarak, çoğumuzun kendi bahçemizde ağaçları var. Sadece estetik açıdan inanılmaz derecede hoş olmakla kalmazlar, aynı zamanda çevre için de iyidirler. Ağaçlar bize çok ihtiyaç duyulan oksijeni sağlar ve aynı zamanda sonsuz miktarda yaban hayatı ve diğer bitki yaşamı için bir yaşam alanı sağlar.

Ancak, ağaçlara bakmak biraz ürkütücü görünebilir; bahçenizdeki ağaçlara bakmaya yardımcı olabileceğiniz bazı yollara bir göz atalım.

Ağaçların Neye İhtiyacı Var?

Bu yüzeyde oldukça basit geliyor; Tabii ki herhangi bir bitkinin suya ve güneşe ihtiyacı var, değil mi? Evet, ama aynı zamanda bundan biraz daha karmaşık.

İster bahçenize ağaç kurmuş olun, ister yeni ağaçlar dikmeyi planlıyor olun, farklı türlerin farklı ihtiyaçları olacağından ağaç türlerinin ihtiyaçlarını bilmek önemlidir.

Ağacın ne tür bir toprağa ihtiyacı olduğu, ne kadar suya ihtiyacı olduğu, aşırı sulanmaya yatkınlar mı, yoksa özellikle kuru toprağa duyarlı mı gibi şeyleri bilmeniz gerekecek. Bazı ağaçlar gölgeli alanları tercih ederken, diğerleri daha fazla güneş ışığını tercih eder.

Kendi ağaçlarınız hakkında öğrenebileceğiniz pek çok kaynak vardır ve en iyi tavsiyeyi almak için her zaman bir uzmana danışabilirsiniz.

Bir Ağacı Nasıl Budalarsınız?

Budama oldukça basit görünebilir, ancak ağacın bazı kısımlarını kesmek kadar kolay değildir. Ağacınızın sağlığını korumak için budamanın belirli bir şekilde ve yılın doğru zamanında yapılması gerekir.

Budama, ağacın çok fazla ağır yapılmamasını içermelidir, ancak aynı şekilde, siz de alttan ağır olmasını istemezsiniz ve düzgün bir şekilde budanmalı ve simetrik görünmelidir.

Budamanın ağacın bir tarafa ya da başka bir tarafa eğilmesine neden olmamasını ve güneş ışığının başka bir ağaca ulaşmasının engellenmesini sağlamak da önemlidir.

Çoğu ağaç en iyi şekilde kış aylarında budanır, çünkü büyüme hareketsizdir, ancak bazı ağaçlar yaz aylarında çok daha iyi budanır.

Bu nedenle, ağacınızı budamaya başlamadan önce, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun ya da bir uzmana sormayı veya böyle bir uzman çalıştırmayı düşünebilirsiniz. ağaç hizmetleri Dallas, işin doğru şekilde yapıldığından emin olmak için.

Ağaçların Sulamaya İhtiyacı Var mı?

Bu sorunun cevabı gerçekten birkaç şeye bağlıdır – ağacın kaç yaşında olduğu ve ağacın türü.

Ağaçlar inanılmaz derecede uyumludur ve derin ve karmaşık bir kök sistemine sahiptir, bu nedenle genellikle sulamaya gerek yoktur.

Genç bir ağaç aşırı sulandığında, kökleri toprağın derinliklerine girmek yerine yüzey seviyesine çıkmaya teşvik edebilir ve bu durumda kökler çok daha fazla hasara duyarlı hale gelir.

Bununla birlikte, uzun bir kuru büyü varsa, o zaman ağacınızı, bu durumda iyice sulamanız gerekebilir, böylece su kök seviyesine kadar ıslanır.

Ağaçların Malç İhtiyacı Var mı?

Malç ağaçlara, özellikle genç ağaçlara gerçekten yardımcı olabilir. Bir ağacın etrafında malçlamak köklerin korunmasına yardımcı olur; kök sisteminin sıcaklığını daha tutarlı tutar ve kurumasını önler.

Yine, ağaçları malçlamak doğru şekilde yapılmalıdır, yoksa onları korumak yerine gerçekten zarar verebilir, bu yüzden bir uzmana danışmak akıllıca olacaktır.

Malça tabandan biraz daha uzakta başlamak ve büyüyen ağaçlar için ağaç gölgelik sonunda bitirmek isteyeceksiniz.

Malç ayrıca, köklere zarar verirseniz çimleri biçmenin sizin için nerede tehlikeli olacağını da gösterir.

Ağaçlarla Konuşmak Büyümelerine Gerçekten Yardımcı Olur mu?

Olup olmadığı konusunda birçok çalışma yapılmıştır. bitkilerle konuşmak ve ağaçlar aslında büyümelerine yardımcı oluyor ve göründüğü kadar çılgınca, cevap aslında evet.

Birkaç çalışma, bitkilere ve ağaçlara kitap okumanın büyümeyi gerçekten teşvik ettiğini göstermiştir ve görünüşe göre kadın sesleri en yararlı olanıdır.

Görünüşe göre seslerden gelen titreşimler büyümeye yardımcı oluyor, ancak tam olarak nedeni bilinmiyor.

Bir ağaçla konuşmak da size fayda sağlayabilir çünkü birçok insan bir evcil hayvanla konuşmayı terapötik buluyor. Cevap veremeyecekleri için, göğsünüzden bir şeyler atmanıza ve zihinsel sağlığınıza yardımcı olur.

Ağaçlar Neden Önemlidir?

Ağaçlar estetik açıdan hoştur ve doğada zaman geçirmenin zihinsel ve fiziksel sağlığımız için son derece yararlı olduğu defalarca gösterilmiştir, ancak ağaçların başka ne gibi faydaları vardır?

Ağaçlar havadan karbondioksiti çıkarır ve fotosentez yoluyla oksijeni dışarı atar ve tabii ki oksijen, yaşamaya devam etmemiz için hayati önem taşır.

Atmosferimizde, küresel ısınmayla büyük ölçüde bağlantılı olan artan karbondioksit seviyeleri var ve ağaçlar bu karbondioksiti gidermeye yardımcı oluyor.

Ağaçlar oksijen üretmenin yanı sıra havayı filtrelemeye de yardımcı olur. Bazı ağaçlar diğerlerinden daha etkilidir, ancak tüm ağaçlar yapraklarında hava kirleticileri toplar ve bir dereceye kadar havlar, bu da hava kalitesini çok daha iyi hale getirir.

Ağaçlar ayrıca birçok vahşi yaşam biçimi için benzersiz bir yaşam alanı sağlar. Kuşlar ve sincaplar bariz olanlardır, ancak böcekler ve yarasalar gibi diğer birçok vahşi yaşam formu ağaçları evleri yapar.

Ağaçlar ayrıca gölge ve serin alanlar sağlar. Bu, başka bir barınağı olmayabilecek hayvanlar için çok önemlidir ve ayrıca daha fazla ağaç dikmenin bazılarının tersine dönmesine yardımcı olabileceği düşünülmektedir. küresel ısınma Gezegen yüzeyini çok daha serin tutarak.

O zaman ağaçların gezegenimiz için birçok farklı açıdan inanılmaz derecede önemli olduğunu görmek kolaydır ve bu nedenle bahçelerimizdeki ve daha geniş alandaki ağaçlara iyi bakmamız gerekir.

Gönderi Görüntülemeleri: 1