My Decorative
Ekim 30, 2020

Enerji Açısından Verimli Windows Gerçekten Ne Kadar Enerji Tasarrufu Sağlar?

ile admin

Enerji Açısından Verimli Pencereler

21. yüzyılda, birkaç farklı nedenden dolayı enerji tasarrufu yapmanın en iyi yollarını arıyoruz. Bazılarımız için enerji verimliliğimizi artırmanın temel nedeni, üzerinde yaşadığımız gezegeni gelecek nesiller için korumaktır. Diğerleri, yalnızca elektrik faturalarını düşürmek ve kurarak biraz para kazanmak istiyor. enerji verimli pencereler. Çoğumuz, evlerimizin güncellemelerini değerlendirirken, enerji verimli pencere çerçeveleri ve camlar kurarak genellikle ne kadar tasarruf edeceğimizi öğrenmek isteriz.

Bir Pencereyi Enerji Verimli Yapan Nedir?

Bu kafa karıştırıcı olabilecek bir sorudur çünkü en son Energy Star pencerelerini oluşturmak için kullanılan teknoloji her zaman gelişmektedir. Evinizdeki son yirmi yılda yaratılmamış herhangi bir pencerenin muhtemelen enerjinin atmosfere salınmasına izin veren modası geçmiş bir teknoloji kullandığını söyleyebiliriz. Pencereleriniz ahşap veya alüminyumdan yapılmışsa, daha soğuk aylarda ısı kaybediyorsunuz, yılın daha sıcak kısımlarında hava şartlandırıyor olabilirsiniz. Pencerelerinizi oluşturmak için kullanılan çerçeve, evinizi dış etkenlerden korumak için kullanılan cam kadar önemlidir. Modernize'e göre, son birkaç on yılda en yaygın olarak kullanılan fiberglas veya UPVC çerçeve, çünkü bunlar eviniz için mükemmel yalıtım özellikleri sunuyor.

Cam Bölme Sayısı

10. yüzyılın başlarında ve ortalarında, en yaygın olarak oluşturulan pencereler, dış havayı evlerin dışında tutmak için tek bir cam çerçeve kullandı. İskandinavya'nın daha soğuk kısımları, 20. yüzyılın ikinci yarısında, donma noktasının altındaki havanın evlerden dışarıya etkisini azaltmak için çift camın kullanıldığı yeni pencere teknolojisi için test alanıydı. İsveç ve Norveç'in bazı bölgelerinde, bölgede sert kışların etkileri ile mücadele edildiğinden, üçlü camlar artık yaygındır.

Modern pencere yapım teknolojisinde kullanılan çoklu cam bölmeler içinde, daha fazla enerji verimliliği sağlamak için genellikle kapalı çerçeveye gaz yerleştirilir. Argon gibi gazlar, iki alan arasında etkili bir bariyer oluşturmak için dışarıdan ve içeriden soğuk ve sıcak havayı yansıtma özelliğine sahip oldukları için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ne Kadar Tasarruf Edilebilir?

Emlakçı Faturalarda ne kadar tasarruf edilebileceğini birkaç faktöre göre açıklar. ABD Enerji Bakanlığı, her bölge için teklif edilen tasarrufları inceledi ve birkaç faktöre bağlı olarak tasarrufların yılda 126 ila 465 ABD Doları arasında değiştiğini bildirdi.

Tasarruf farklılıkları, yaşadığınız ülkenin bölgesinden ve yeni enerji verimli pencerelerinizi nasıl kurduğunuzdan etkilenebilir. Daha yüksek enerji verimliliği seviyeleri arıyorsanız, kışın sert olduğu veya yazın aşırı sıcak olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, elektrik faturalarınızda en büyük değişikliği göreceksiniz.

Pencerelerinizin tam olarak nasıl oluşturulduğunu ve kurulduğunu da düşünürseniz yardımcı olur. Çoğu enerji uzmanı her zaman profesyonel kurulumu tavsiye eder, çünkü uygun olmayan bir pencere, pencere çerçevesi ile bina arasında bulunacak boşluklar ve çatlaklar arasında enerji kaybına neden olur. Yüksek kaliteli pencereler satın alır ve bunları profesyonelce kurarsanız, ortalama 150 $ 'a tek bir pencere satın alındığında bir veya iki yıl gibi kısa bir sürede tasarruf görebilirsiniz.

Enerji Tasarrufundan Daha Fazlası

En son enerji tasarrufu teknolojisine sahip yeni pencereler kurmayı düşündüğünüzde, genellikle yıllık olarak mevcut olan tasarrufları düşüneceksiniz. Ancak, enerji tasarruflu pencereler kurmak, eviniz için basitçe tasarruf etmekten çok daha fazla fayda sağlar. Evinizi satma zamanı geldiğinde, yeni pencerelerin kurulumunun evinizin değerini kuzeye doğru itebileceğini göreceksiniz. Yeni pencereler kurduktan sonra görülen ev değerindeki ortalama artış 12.000 dolara yükseldi.

En son enerji tasarruflu teknoloji ile yeni pencereler kurarak elde edilebilecek diğer faydalar arasında, kazanacağınız gürültü kirliliğinin azaltılması da yer alır. Çift bölmeli cam, gürültünün evinize geçişini sınırlayabilir. Diğer bir yararı da, ister satmak ister gelecek yıllar boyunca yerinde kalmak isteseniz, yeni bir pencerenin daha iyi görünmesi ve evinizin genel çekiciliğini artırmasıdır.

Gönderi Görüntülemeleri: 14