İç Tasarımda En İyi Markalar ve Trendler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Ekim 30, 2020

İç Tasarımda En İyi Markalar ve Trendler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

ile admin

İç tasarım tamamen stil ve işlevsellik ile ilgilidir. Bir tasarımı öne çıkaran, bireyselliğidir. 2020'deki yeni yaşam tarzı, iç tasarımda birçok benzersiz değişikliği ortaya çıkardı. Bu yıl geçmişten gelen birçok iç tasarım trendi tüketicilerin yeni tercihlerine uyarlanıyor ve birçok yeni trend de ortaya çıktı. İşte 2020 için en iyi 7 iç tasarım trendi ve en iyisi için ipuçları iç ürün tedarik platformları.

  1. Katmanlı Kontrastlı Dekor

Katmanlı Kontrastlı Dekor

2020 yılında trend olan en önemli renk temalarından biri, katmanlarla kontrasttır. Eşleşen öğeleri kullanmak yerine, çoğu tasarımcı cesur bir ifade vermek için kontrast tonları kullanmayı sever. Simply Casa gibi popüler markalar, parlak mavi veya kırmızı ile renklendirilmiş tamamen beyaz dekor toplulukları oluşturur. Katmanlı kontrast kullanırken hatırlanması gereken en önemli şey, klasik düz temalarda parlak renkler kullanarak orta düzeyde tutmaktır, tersi değil.

  1. Ev ofisi

Ev Ofis İç Tasarım

Pandemiye yanıt olarak, uzaktan çalışma, iç dekorasyon endüstrisine hızla giren bir trend. İnsanlar artık evlerinde iyi bir çalışma alanının önemini anlıyor. Çoğu insan bir ev ofisine ayırmaları gereken ekstra alan konusunda endişeli olsa da, Mobi gibi markalar her evde rahat çalışma alanları oluşturmak için yaratıcı fikirler üretiyor.

  1. Off Trend Trend Olacak

Vintage İç Tasarım Trendleri

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde birçok iç tasarım trendi birçok kez tekrarlandı ve pazarı doyurdu. İç mimarlar, öne çıkan benzersiz desenleri ve tasarımları giderek daha fazla seçiyor. Bu, La Casa gibi mobilya markalarını, bireyselliği gösteren lüks mobilyalarda benzersiz tasarımlar yaratmaya yöneltmiştir. Tüketiciler, evlerinin kişiliklerini yansıtmasını istiyor ve artık benzersiz tasarımlara gitmekten korkmuyor.

  1. İki Renkli Mutfaklar

İki Renkli Mutfaklar

Son on yıl, minimalist ve bozulmamış dekora sahip ikonik beyaz mutfakların yaygınlığını gördü. Yavaş yavaş bu iki ton içerecek şekilde değişti. Interiors markası Toncelli, beyaz temalı bir mutfak içinde parlak renklerle mutfaklar tasarlar; Bu, mutfak adasına bir renk patlaması ekleyerek veya cihazlara veya dekora bir renk teması ekleyerek yapılır. Beyaz veya siyah temalı bir ahşap ton eşleşmesi de bu trendin bir parçası.

  1. Çok Fonksiyonlu Uzaylar

Çok Fonksiyonlu Uzaylar

Dünya uzaktan çalışma veya öğrenme kavramına uyum sağladıkça, ev tasarımları çok işlevli alanları içerecek şekilde gelişiyor. Örneğin, uzaktan öğrenmeyi kolaylaştıran küçük bir çalışma masasına ve yerden tasarruf sağlamak için ranzalara sahip bir çocuk oyun odası, evde egzersiz için egzersiz ekipmanı içeren bir köşe içerebilir. Hamuoo gibi mobilya markaları, çocuk mobilyaları ve oyun odası aksesuarları için yerden tasarruf sağlayan estetik tasarımlar sunar.

  1. Çiçek Duvar Kağıdı

Çiçek Duvar Kağıdı

Çiçek desenleri, herhangi bir ev tasarımına neşeli bir hava katma eğilimindedir. İç tasarım uzmanları, evlerde zıt renklere sahip çiçekli duvar kağıtları kullanma talebinin arttığına şahit oluyor. Duvarlarınızı duvar kağıdı gibi önde gelen markalardan dekore etmek için çok çeşitli benzersiz çiçek tasarımları arasından seçim yapın. Banyolar veya küçük giriş alanları gibi kapalı alanlarda, çiçekli duvar kağıtları bir vay faktörü getirebilir ve atmosferi aydınlatabilir.

  1. Gölgelik Yataklar

Gölgelik Yataklar

Lüks yataklar için klasik bir tasarım olan sayvanlı yataklar 2020'de yeniden trend oluyor. Kanopiler yatak odasında rahat ve konforlu bir his yaratabilir. Ancak kanopinin boyutuna ve malzemesine odanın büyüklüğüne ve mevcut alana göre dikkatlice karar verilmesi gerekir. Tasarımcı mobilya markası Ivano Radaelli, büyük ve küçük yatak odaları için çeşitli boyutlarda şık görünümlü metal çerçeveli sayvanlı yataklar sunmaktadır.

Gönderi Görüntülemeleri: 2