My Decorative
Kasım 19, 2020

Arka Bahçenizi Kışın Risksiz Tutmanın En İyi Yolları

ile admin

Kış Arka Bahçe Fikirleri

Kış ve soğuk fırtınalar bazıları için tehlikeli olabilir; diğerleri için ise yaratıcı, karlı, şömine ve sıcak çay ile dolu. Bazı şehirlerde sabahlar donuyor, atmosferik koşullar sıfırın altında ve fiziksel manzara buzlu. Kış mevsimindeki ortak deneyimlerimizden bağımsız olarak, dış mekanınızı ve arka bahçelerinizi soğuk aylara hazırlamak çok önemlidir. Önceliğimiz, açık hava yaşam alanımızın kış aylarında güvenli ve risksiz olmasını sağlamak olmalıdır.

Raporlar, her arka bahçede bazı güvenlik tehlikelerinin biriktiğini göstermiştir ve bu makale, güvertelerinizi, verandanızı, havuzlarınızı ve manzaranızı kış için nasıl koruyacağınızı vurgulayacaktır.

Sericiler

Sericiler

Taş döşeli yürüyüş yolları, güverteleri ve verandaları olan evlerde, kış aylarında açık alanların güvenliğini artırmak için alınacak birçok önlem vardır. Karlı aylardan önce, kaldırım taşlarınızı temizlemeniz, ayrıca alandaki ölü yaprakları, çöpleri ve toprak çöplerini de temizlemeniz önemlidir. Finişerinizin donma döneminden önce yeterince sızdırmaz olduğundan emin olun. İlkbahara kadar terk edildiklerinde ölü yaprakların itici lekelere neden olduğu bilinmektedir. Finişerlerinizi yalnızca sert hava şartlarından korumakla kalmaz, aynı zamanda görünümlerini de korur.

Vurgu, kış aylarında güvenlik ve tehlike önleme olduğu için, size bir kompozit zemin kaplama malzemesi verandanız veya dış alanınız için. Buzlu dönemde kayganlık riski çok yüksek olduğundan, zemin kaplama malzemeleri kış aylarında güvenli bir zemin yüzeyi sağlarken, aynı zamanda dayanıklıdır ve küf ve ökaryotik organizmaların büyümesini önler. Kompozitlerden yapılan bu zemin kaplama malzemeleri, en yüksek kayma direnci derecesine sahip oluklu kanallı doku yüzeyine sahiptir.

Aydınlatma

Aydınlatma

Kış mevsiminin daha az gün ışığı saatiyle karakterize edildiğini unutmayın. Arka bahçelerinin ve dış yaşam alanlarının uzun süre tadını çıkaramayacakları için bu çoğu kişi için hayal kırıklığı yaratabilir. Arka bahçelerinizi ve avlunuzu aydınlatmanın en iyi yolu, enerji tasarruflu bir lamba veya ampuller almaktır. Bu, arka bahçenizin kış aylarında dinlenmek için güvenli olmasını sağlayacaktır. Etkili aydınlatma sistemi yolları aydınlatacak, güvenlik yaratacak ve büyüleyici veya görsel olarak çekici bir ortam / atmosfer yaratacaktır. Ayrıca, yaralanmaların oluşumunu büyük ölçüde azaltacaktır. Havuz alanları ayrıca su altı ışıkları ile aydınlatılabilir.

Mobilya

Mobilya

Veranda mobilyalarınız (sandalyeler ve masalar) nemden olumsuz etkilenerek küf oluşumunu, bakterileri, çürümeyi ve büzülmeyi artırabilir. Kış fırtınalarına yağış, yağış ve dolu eşlik edebilir. Kar, ahşap mobilyalarınıza önemli ölçüde zarar verme potansiyeline sahiptir.

Mobilyalarınızı korumak son derece önemlidir. Bu, ahşap mobilyalarda kaliteli su geçirmez dolgu macunu kullanılarak yapılabilir. Demir mobilyalar anti-korozif boya ile boyanmalıdır.

Kaygan Zeminlerden Kaçının

Kaygan Zeminlerden Kaçının

Birleşik Krallık'ın çoğu yerinde kış mevsiminde olan bir şey de kar yağışıdır. Bu, özellikle arka bahçede koşmak isteyen çocuklarınız varsa, aile için güvenlik tehlikeleri oluşturabilir. Kış döneminde kaygan arka bahçeyi en aza indirmenin pek çok yolu vardır. Döşemeyi taktıysanız, mantar oluşumunu ve yapraklarla doldurulmasını önlediğinizden emin olun. Bununla birlikte, bazı zemin kaplama malzemeleri kaygan olabileceğinden, güvertenizde kaymaz kauçuk paspaslar kullanmak güzel olabilir. Bu paspaslar arka bahçenizi muhteşem göstermezken, evdeki üyelerinizin yaralanmasını önlemeye yardımcı olurlar.

Açık Şömine

Açık Şömine

Kış akşamını arkadaşlarınız veya sevdikleriniz eşliğinde dışarıdaki bir şöminenin etrafında geçirmek rahat ve sıcak olacaktır. Soğuk kışa hazırlık olarak dışarıdaki şöminenizi veya ateş çukurunuzu renklendirebilirsiniz. Tecrübeli ahşabınızın kuru bir yerde saklandığından emin olun. En fazla ısıyı sağladığı için daha ağır ahşabı tavsiye ederiz. Başlangıç ​​yakacak odunu depoladığınızdan emin olun.

Yangın çukurlarınızı yakmadan önce, yerde çöp ve atık olmadığından emin olun, yangın riskini önlemek için dış şöminenin bulunduğu çevredeki bitkilerin dallarını kestiğinizden veya kestiğinizden emin olun. Zararlı kimyasallar açığa çıkardığı için ağaç parçalarını yakmayın.

Kar mevsimi başlar başlamaz daha yapılacak işler vardır. Güvertenizde uzun süre buz ve karın kalmadığından emin olun; onları itmek veya süpürmek için bir süpürge kullanın. Yukarıdaki adımların izlenmesi, arka bahçenizi kış aylarında tehlikelerden ve risklerden uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.

Gönderi Görüntülemeleri: 5