Evinizi Soğuk Kış Aylarına Hazırlayın
Kasım 19, 2020

Evinizi Soğuk Kış Aylarına Hazırlayın

ile admin

Evinizi Soğuk Kış Aylarına Hazırlayın

Kış, konutlarını mevsime hazırlamak için adım atmayan ev sahipleri için pahalı bir zaman olabilir. Dondurucu hava akımları en ufak bir boşluktan geçebilir ve içerideki sıcaklık, verimsiz yalıtımlı duvarlardan kolaylıkla geçirilebilir.

Bu sorunlar ısıtma sisteminizi zorlar ve sonuç olarak uzun vadede maliyetler getirir. Bunları hafifletmek için biraz zaman ve para harcayarak, zamanla bu maliyetlerden kaçınabilirsiniz. Dahası, bu türden iyileştirmeler evin yeniden satış değerine katkıda bulunur.

Evinizi mevsime uygun hale getirmek için atabileceğiniz adımlardan birkaçına bakalım!

İzolasyon

Isının kaçmasını önlemek bir öncelik olmalıdır. Bu, birkaç farklı yoldan elde edilir, ancak ilke aynı kalır: Evinizin içi ve dışı arasına bir engel koyarsınız. Bu, boşluklu duvar yalıtımı şeklinde veya çatı katınızda ekstra yalıtım tabakaları şeklinde olabilir. İkincisi, maliyetleri sınırlama açısından daha etkili olma eğilimindedir; Isı yükseldiğinden, kaybettiğimiz enerjinin çoğu çatılarımızdan kaçıyor. Bu özellikle yarı müstakil ve teras mülkleri için geçerlidir.

Işıkları Değiştir

Kış aylarında, ışıklarınızı yazın olduğundan çok daha uzun süre açık tutmanız muhtemeldir. Eski halojen ampullerin verimli bir şekilde değiştirilmesi LED alternatifleri bu nedenle büyük ölçüde önemli olabilir. Yatırımı, maksimum fayda için düzenli olarak kullandığınız evinizin bölümlerine yapın; bu, mutfaklar ve salonlar anlamına gelebilir.

Kazan Dağılımı

Kış aylarında, kazanınız ek bir baskı altındadır. Bu nedenle, bozulmaya karşı daha savunmasızdır. Ve dışarıda hava soğuk olduğunda, bu sorun felaket olabilir. Yerinde bir kapağa sahip olmak, kazan bakımı Ihtiyacın olduğunda. Sorun acil olduğunda onarım aramak zorunda kalmak istemezsiniz. Kombinizle birlikte gelen garanti, kombinin yıllık olarak servise alınması koşuluna bağlı olabilir; bunu yapmak, ilk etapta bir sorunun ortaya çıkma olasılığını azaltacaktır, bu nedenle randevu aldığınızdan emin olun.

Taslakları İzole Et

Kapılar ve pencereler yaygın bir taslak kaynağıdır. Çoğu durumda, bu taslakların özel bir lazer termometre veya ısıya duyarlı bir kamera olmadan izole edilmesi zordur. Bunları düzenli olarak kontrol edin, özellikle evin olması gerekenden daha soğuk görünen kısımlarında.

Tanımlandıktan sonra taslaklar ele alınabilir. Pencereler yeniden mühürlenebilir. Kapılar, sıcak havanın kaçmasını önlemek için yeni sıkıştırma şeritleriyle işlenebilir. Bazı durumlarda, kapıyı tamamen değiştirmeye değer olabilir – bu, güvenlik açısından olduğu kadar termal faydalar da sağlayabilir.

Perdeleri Değiştirin

Perdeler, ısıyı hapsetmek için yeterince takdir edilmeyen bir araçtır. Arka tarafta yoğun bir karartma astarı seçin ve odadaki havanın pencerenin arkasındaki soğuk hava ile dolaşımını engelleyeceksiniz. Akşamları perdeleri çekip sabahları açtığınızdan emin olun; bu, gündüzleri güneş ısısı kazanımından yararlanmanızı sağlayacaktır.

Gönderi Görüntülemeleri: 1