My Decorative
Kasım 19, 2020

Musluk Suyunuzda Çok Fazla Klor – Bu Neden Bir Sorun

ile admin

Musluk suyu

Evinizde talep üzerine taze, temiz akan suya erişim sağlamak, günümüzde çoğu insanın aklına bile gelmeyen bir lüks. Musluğu lavabonuza, küvete veya duşa açabileceğinizi biliyorsunuz ve size sonsuz temiz tatlı su sağlanacak. Ama gerçekten durum bu mu? Su sandığınız kadar "temiz" ve doğal mı? Gerçekte, musluk suyunuzda içtiğiniz, sizin için iyi olmayan ve farkında olmadığınız birkaç madde olabilir.

Musluk suyunda bulacağınız yaygın bir şey klordur. Yüzme havuzlarında bir temizleyici olarak kullanılan klora aşina olsanız da, kloru tedavi etmenin ve mikroorganizmaları ve bakterileri öldürmenin bir yolu olarak musluk suyunda da bulunur. Özünde, eklenmesi yararlı bir kimyasaldır, ancak içtiğiniz suda çok fazla klor varsa, kendinize zarar veriyor olabilirsiniz. Musluk suyunuzdaki çok fazla klorun size neler yapabileceğine bir bakalım.

Yüzey Sorunları – Kuru Kaşıntılı Cilde Neden Olabilir

Yüzey sorunlarıyla başlayalım: suda çok fazla klor kuru kaşıntılı cilde neden olabilir. Banyodan veya duştan sonra cildinizin susuz kaldığını ve kaşındığını fark ederseniz, bu, klor seviyelerinin son derece yüksek olduğunun bir işareti olabilir. Banyodan veya duştan sonra vücut nemlendiricisiyle iyi bir iş çıkarıyor olsanız bile, bu kuru, kaşıntılı his devam edebilir.

Ağızda yanma hissi

Bir başka kırmızı bayrak, suyu içtikten sonra ağzınızda oluşan yanma hissidir. Boğaz ağrısı, mide ağrısı ve hatta muzdarip olduğunuz boğazın şişmesi bile olabilir. Durum buysa, muhtemelen klor seviyelerinin oldukça yüksek olduğu anlamına gelir ve emin olmak için evde bir test kiti kullanmalısınız.

1974 Güvenli İçme Suyu Yasasına göre, güvenli sınırlar EPA (Çevre Koruma Ajansı) tarafından düzenlenen litre başına dört miligramdır. Bundan daha yüksek bir risk alırsınız.

Düşük kan basıncı

Sudaki yüksek klor seviyelerinin, düşük tansiyon gibi dolaşım sistemi sorunlarına da yol açabileceğini biliyor muydunuz? Bu, güvendiğiniz tek belirti olmamalıdır, çünkü düşük tansiyon birkaç şeyden kaynaklanabilir, ancak kesinlikle yüksek miktarda klor bunu yapabilir. Hatta kanınızın pH dengesini değiştirecek kadar ileri gidebilir.

Dışkıda Kan

Birdenbire görünümünü fark ederseniz dışkıda kanBu her zaman endişeye neden olur ve doktorunuzla takip edilmelidir. Bununla birlikte, potansiyel bir neden, sudaki çok fazla klordur.

Bu, musluk suyunuzda çok fazla klorun neden olabileceği birçok soruna sadece küçük bir bakış. Herhangi bir endişeniz varsa, ev testi seti başlamak için mükemmel bir yerdir. Düzenli olarak değiştirdiğiniz bir su filtresi kullanmak, kirletici maddelerin filtrelenmesine yardımcı olacaktır.

Gönderi Görüntülemeleri: 20