My Decorative
Kasım 20, 2020

Güneş Enerjili Su Pompaları Hindistan'da Tarımda Nasıl Devrim Yapabilir?

ile admin

Güneş Enerjili Su Pompaları

Hindistan, GSYİH'nın önemli bir bölümünü kapsayan küresel bir tarımsal güç merkezidir.

Hindistan'ın kırsal kesiminde, büyük bir çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamasına, topluma hizmet etmesine ve masrafları için tasarruf etmesine olanak tanır. Yine de çiftçilerin mali sıkıntıları her yıl devam eden kuraklıklarla daha da büyüyor.

Tarımsal sorunların ana nedenlerinden biri, mahsuller için yetersiz su ve işlenemez pompalar.

Hindistan'ın Büyük Tarım Sorunu

Hindistan'da tarımın önemli bir sorunu, hayatın yapı taşlarından biri olan susuzluktur. Buna ek olarak, kırsal Hindistan tipik olarak 24 × 7 elektrik almıyor ve bazen arızalı bir elektrik transformatörünün onarım işi birkaç gün sürebilir.

Su pompalarını kullanarak bitkilerin en çok ihtiyaç duyduğu suyu çekmek için tarım arazilerinin yakınında neredeyse hiç uygun elektrik kaynağı olmadığı için sorun daha da büyüyor.

Bu nedenle, şebekeden uzak kalan çiftçiler bir Su Pompası elektrik gerektiren. Çiftçileri elektrik üretmenin alternatif yollarını aramaya zorladı. Hindistan'ınki gibi sert bir iklimde, kuyular gibi su kaynakları kuruyabilir. Ancak bu iklim, bize güneş enerjisi pompalarına da bir çözüm sağladı.

Güneş Enerjisi Pompaları, elektrik veya yakıt gerektiren geleneksel bir su pompasına basit ve enerji açısından verimli bir alternatiftir. Hindistan'ın tarım sektöründeki gelişmeyi hızlandırabilir.

Güneş Pompalarının Özellikleri ve Faydaları

Güneş pompaları, tarımsal manzarayı daha iyi hale getiriyor ve çiftçilere bol hasat ve mutluluk getiriyor. Tarım endüstrisinde nasıl devrim yaratıyorlar:

Uzak Bölgelerde Güvenilir

Güneş enerjili su pompalarının ana yararı, uzak bölgelerde güvenilir olmalarıdır. En yakın trafo tarım arazisinden kilometrelerce uzakta olsa bile, güneş pompaları verimli bir şekilde suyu çekebilir ve çalışabilir. Güneş Pompaları, elektrik kulesi olmayan geri kırsal yerleşim yerlerinde bile pompalama sürecine güç sağlamak için güneş enerjisini kullanır.

Inşaat malzemesi

Yapım malzemesi pompalar için çok önemlidir. Tarımsal pompalar korozyona dayanıklı olmalıdır; aksi takdirde sorunlara ve zamanla bozulmaya neden olabilir. Kolaylıkla ağır çalışma koşullarına maruz kalabilen, korozyona dayanıklı AC Motorlu Tarımsal Güneş Enerjili su pompasını deneyebilirsiniz.

Taşıması ve Yer Değiştirmesi Kolay

Güneş enerjili su pompaları, taşınmalarını kolaylaştıracak şekilde yapılmış hafif ve basit ekipmanlardır. İstediğiniz zaman ve ihtiyaç duydukları her yerde onları hızlı bir şekilde yeniden yerleştirebilirsiniz. Böylelikle onu sulama sahasına taşıyabilen çiftçi için değerli bir varlık haline gelir.

Çevre Dostu

İnsanlar yakıt ve elektrikten güneş enerjisine geçmeye çalışırken, güneş enerjili su pompaları değişime doğru önemli bir adımdır. Neredeyse tüm şebekeye güç sağlayan termal elektrik üretme süreci çok fazla kirliliğe neden olur ve atmosfere zarar verir. Crompton'un AC Motorlu Güneş Enerjili Su pompası tüm bunları önleyebilir ve enerji daha iyi kullanım için yönlendirilebilir.

Verimli enerji

Güneş enerjili su pompaları, güç kaynağı olmayan yerler için tek seçenektir. Günümüzün modern güneş enerjili su pompaları, herhangi bir elektrik veya yakıtla çalışan su pompasını değiştirme potansiyeline sahiptir. Bu pompalar, çok fazla para yakmak yerine güneş enerjisiyle çalıştıkları için çiftçiler için çok para tasarrufu sağlar.

Uzun Dönemde Karlı

Güneş enerjili su pompalarının kurulum ücreti pahalı görünse de, güneş enerjili su pompalarının uzun vadede karlı olduğu kanıtlanmıştır. Güvendiklerinden beri yenilenebilir enerji, enerji asla kurumaz ve asgari bakımla 7/24 çalışan ve hava şartlarına dayanabilen bir pompanız olabilir.

Çok Fazla Elektrik Tasarrufu

Enerji tasarrufu tüm ülke için faydalıdır. Tarım sektörü, ülkenin toplam elektriğinin önemli bir yüzdesini tüketiyor. Güneş enerjili su pompalarına geçmek, şebekeden uzak kalarak çok fazla elektrik enerjisi tasarrufu sağlayacaktır. Crompton’s Güneş Enerjili Su Pompaları Üç fazlı, standart bir pompa gibi davranır, ancak diğer faaliyetler için kullanılan çok miktarda AC enerjisini korur.

Gönderi Görüntülemeleri: 3